Trwa ładowanie...
d4q1t22

MR: FCA zainwestuje w produkcję kolejnych silników w Bielsku-Białej

Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) - Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zadecydował o zainwestowaniu w Polsce w produkcję kolejnych dwóch wysoko zaawansowanych technologicznie modeli silników, podało Ministerstwo Rozwoju.

Share
d4q1t22

FCA Powertrain w Bielsku Białej rozpocznie produkcję 3-cylindrowego silnika o pojemności 1 litra oraz w przyszłości 4-cylindrowego silnika o pojemności 1,3 litra.

"To kolejna firma z branży motoryzacyjnej, która zdecydowała o kontynuacji inwestycji w Polsce. Rozszerzenie produkcji w fabryce w Bielsku-Białej po raz kolejny udowadnia, że polskie zakłady i kadry są konkurencyjne - wygrywają jakością i doświadczeniem" - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Zakład FCA Powertrain produkował dotychczas w Bielsku-Białej dwa silniki: Turbo Diesel Multijet 1,3 oraz dwucylindrowy silnik benzynowy o nazwie TwinAir.

d4q1t22

"Produkcja nowych silników zaprojektowanych przez FCA została powierzona zakładowi w Bielsku-Białej z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Projekt jest kontynuacją dotychczas realizowanej inwestycji" - czytamy także w komunikacie.

Fiat Chrysler Automobiles jest największym producentem samochodów i czołowym ich eksporterem w Polsce. Jest również jednym z najważniejszych inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej w naszym kraju. Grupa posiada w Polsce 17 spółek, w tym 10 zakładów produkcyjnych (o łącznym zatrudnieniu 9,5 tys. pracowników).

(ISBnews)

d4q1t22

Podziel się opinią

Share
d4q1t22
d4q1t22