Trwa ładowanie...
d3ts939

MR: Sześć inwestycji drogowych w Polsce Wschodniej otrzyma 424 mln zł dotacji UE

Warszawa, 03.02.2017 (ISBnews) - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach II konkursu dotyczącego wsparcia infrastruktury drogowej z Programu Polska Wschodnia wybrała do dofinansowania 6 inwestycji o łącznej wartości ponad 514 mln zł. Otrzymają one 424 mln zł unijnej dotacji, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Share
d3ts939

"Mówi się, że infrastruktura transportowa jest krwiobiegiem gospodarki. I to prawda, bo dokąd trudno dotrzeć, tam nie ma rozwoju. Nowe drogi to impuls gospodarczy zarówno w skali regionu, jak i poszczególnych gmin. Zwiększa się ich dostępność komunikacyjna - co wpływa na konkurencyjność - oraz mobilność społeczeństwa - co z kolei może powodować ożywienie na lokalnym rynku pracy" - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

W 2016 r. podpisano z samorządami Polski Wschodniej 14 umów o dofinansowanie na kwotę 1,2 mld zł. W obecnie rozstrzygniętym naborze wybrano 6 kolejnych inwestycji. Dofinansowane w tym konkursie projekty zlokalizowane są w województwach: podkarpackim (rozbudowa DK 19 w Rzeszowie na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy miasta oraz rozbudowa DW 878 na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie), podlaskim (przebudowa DW 678 na odcinku Kleosin - Markowszczyzna oraz przebudowa DW 676 na odcinku granica miasta Białystok - Supraśl) i świętokrzyskim (rozbudowa DW 762 na odcinku: węzeł Kielce południe (S7) - granica gminy Chęciny oraz budowa północnej obwodnicy Chmielnika w ciągu DW 765 od skrzyżowania z DK 73), podano również.

W ramach dodatkowych funduszy dla Polski Wschodniej - wdrażanych w POPW - na wsparcie inwestycji transportowych (drogi, kolej, transport miejski) przeznaczono ponad 5 mld zł, z czego ponad 2 mld zł na budowę i rozbudowę dróg, które lepiej skomunikują miasta wojewódzkie i otaczające je gminy między sobą, przypomniano.

d3ts939

"Rozwój sieci transportowej w makroregionie to bezsprzecznie zachęta dla inwestorów by tutaj lokowali swoje przedsięwzięcia, to rozwój i wzrost zatrudnienia w wielu dziedzinach gospodarki. Nie mniej ważne jest także większe bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz wyższy komfort podróżowania" - powiedział także wicepremier.

"Wsparcie inwestycji transportowych w Polsce Wschodniej to jeden z naszych priorytetów, dlatego nie zwalniamy tempa i jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy przyjmowanie wniosków w kolejnym naborze projektów drogowych. Do rozdysponowania będzie 400 mln zł" - dodał wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

(ISBnews)

d3ts939

Podziel się opinią

Share
d3ts939
d3ts939