Trwa ładowanie...
dhp8n9h

MRiRW: Polskie mleko można sprzedawać w Indiach

Polskie mleko uzyskało odpowiednie świadectwa i może być sprzedawane na rynku indyjskim - podało w piątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort podkreśla, że to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców, bo Indie są jednym z najludniejszych krajów świata.

Share
dhp8n9h

"Strona indyjska potwierdziła zaakceptowanie weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych. Oznacza to, że polscy producenci mleka i produktów mlecznych będą mogli sprzedawać swoje produkty na rynku indyjskim" - poinformowało MRiRW po spotkaniu Polsko-Indyjskiej Wspólnej Grupy Roboczej ds. Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Rolnictwa.

Według resortu decyzja władz w Delhi wieńczy wieloletnie starania o dostęp polskiego mleka do indyjskiego rynku.

W przesłanym PAP komunikacie MRiRW przypomniało, że Indie to jeden z najludniejszych krajów świata. "Możliwość sprzedaży na nim wysokiej jakości polskich produktów stanowi olbrzymią szansę dla polskiego sektora rolno-spożywczego" - podkreślono.

Cytowany w komunikacie minister rolnictwa Marek Sawicki wyraził nadzieję, że tę szansę wykorzystają polscy przedsiębiorcy. Wskazał, że polskie służby weterynaryjne od lat intensywnie pracują nad otwarciem kolejnych rynków zbytu dla polskiej żywności.

"To dzięki temu eksport produktów rolno-spożywczych, mimo rosyjskiego embarga, rośnie. W tym roku liczymy, że przekroczy 25 mld euro" - podkreślił.

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h