Trwa ładowanie...
d1sjb9z

MRPiPS: Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 8,5% w sierpniu

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 8,5% w sierpniu, czyli spadła o 0,1 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca  i o 1,4 pkt proc. w ujęciu rocznym, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.

Share
d1sjb9z

"Jesteśmy zadowoleni z poprawiającej się sytuacji na rynku pracy. Naszym celem jest jednak nie tylko spadek bezrobocia, ale poprawa jakości pracy. Coraz silniej odczuwamy zwrot w stronę rynku pracownika" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

Liczba bezrobotnych na koniec sierpnia 2016 roku wyniosła 1,348 mln osób i w porównaniu do lipca br. spadła o 13,3 tys. osób, podał resort.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w sierpniu br. wyniosła 136,8 tys. i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 8 tys., czyli o 6,2%. Liczba ta była o 17,7 tys., tj. o 14,8% wyższa w porównaniu do sierpnia ub. roku.

d1sjb9z

Liczba bezrobotnych zmniejszyła się w 11 województwach, natomiast w 4 województwach (kujawsko-pomorskim, opolskim, podlaskim i pomorskim) nie uległa zmianie w ujęciu miesięcznym, zaś w województwie podkarpackim stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 p.p. m/m. Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 5,2%) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (13,9%), czytamy w materiale.

Sierpień jest szóstym miesiącem tego roku, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Rafalska mówiła wcześniej, że stopa bezrobocia ukształtuje się na poziomie poniżej 9% na koniec roku.

(ISBnews)

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z