Trwa ładowanie...
d3ybqsx

MS: 8 tys. skazanych w pełnej gotowości do niesienia pomocy (komunikat)

...
Share
d3ybqsx

21.07. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Sprzątanie zniszczonych domów, usuwanie powalonych drzew - to tylko niektóre prace, jakie wykonują skazani. Decyzją ministra sprawiedliwości zaangażowano ich w niesienie pomocy pokrzywdzonym przez wichury i burze.

W ubiegłym tygodniu skazani pracowali głównie na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. Obecnie po przejściu gwałtownych burz prowadzą prace także w innych regionach Polski.

d3ybqsx

- 8 tysięcy skazanych pozostaje w pełnej gotowości do niesienia pomocy pokrzywdzonym przez nawałnice - mówi minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Ta grupa może być większa. Wszystko zależy od zapotrzebowania zgłoszonego przez władze samorządowe - dodaje.

Od 15 lipca prawie 1000 więźniów pomaga usuwać skutki nawałnic. Sprzątają zniszczone domy, usuwają powalone przez wichurę drzewa. Tylko na terenie okręgu warszawskiego pracuje ponad 500 skazanych, m.in. w miejscowościach Rusinów, Potworów, Przysucha, Garbatka i Klwów.

Ponad 100 skazanych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim oraz z Oddziału Zewnętrznego w Goleszach włączyło się do aktywnej pomocy na rzecz lokalnej społeczności na terenie gminy Białaczów. Prawie 100 więźniów z Zakładów Karnych w Nowym Sączu, Tarnowie, Wadowicach i Nowej Hucie od wczoraj usuwa skutki nawałnic.

Na polecenie ministra sprawiedliwości oraz dyrektora generalnego Służby Więziennej dyrektorzy okręgowi SW są w stałym kontakcie z władzami lokalnymi, sztabami kryzysowymi na szczeblu województwa, powiatu i gminy oraz komendantami jednostek straży pożarnej.

d3ybqsx

W okręgowych inspektoratach Służby Więziennej uruchomione zostały też sztaby kryzowe, do których 24 godziny, siedem dni w tygodniu zapotrzebowanie na pomoc skazanych zgłaszać mogą miejscowi włodarze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3ybqsx

Podziel się opinią

Share
d3ybqsx
d3ybqsx