MS: ponad 2 mln spraw w e‑sądzie, kolejne wzmocnienia kadrowe (komunikat)

...

07.10. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

2 miliony spraw - taki wynik osiągnął dzisiaj e-sąd. W systemie elektronicznego postępowania upominawczego znajduje się obecnie około 2 002 000 spraw. Z tego załatwionych jest już ok. 1 600 000 spraw.

O kolejnym przełomie w lubelskim e-sądzie poinformował dzisiaj na konferencji prasowej podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Grzegorz Wałejko.

- W związku z wciąż rosnącą popularnością e-sądu minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski już we wrześniu podjął decyzję o jego kolejnym wzmocnieniu kadrowym - przypomniał minister Grzegorz Wałejko. - Na skutek tej decyzji e-sąd został wzmocniony o kolejnych siedem etatów referendarskich - do 45 referendarzy, a także o 10 etatów urzędniczych i 4 asystenckie. Dzisiaj minister sprawiedliwości przekazał e-sądowi kolejne 6 etatów urzędniczych.

30 września obwieszczone zostały dwa etaty sędziowskie z przeznaczeniem do e-sądu. Wcześniej obwieszczono jedno wolne stanowisko sędziowskie dla lubelskiego e-sądu.

- Już od poniedziałku zdalną pracę w e-sądzie rozpocznie kolejnych 23 referendarzy - poinformował Grzegorz Wałejko. Obecnie zdalnie pracuje tam 84 referendarzy. Ostatecznie do końca roku w kadrze e-sądu pracować powinno 6 sędziów, 70 referendarzy pracujących na miejscu oraz ok. 100 urzędników, a także referendarze delegowani z ośrodków migracji ksiąg wieczystych w liczbie uwzględniającej potrzeby e-sądu oraz potrzebę utrzymania tempa migracji ksiąg wieczystych.

- To, jakim powodzeniem cieszy się e-sąd, jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo potrzebne było jego uruchomienie. W najbliższych latach powstaną kolejne e-sądy, które - mam nadzieję - sprawdzą się równie doskonale, jak ten lubelski - mówi minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Źródło artykułu:PAP
sądsądownictwokomunikat

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)