Trwa ładowanie...
d1cvjjd

MS ws. bezpłatnego kwartalnika nt. sądownictwa (komunikat)

...

d1cvjjd
d1cvjjd

30.06. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje się do wydania bezpłatnego ogólnopolskiego kwartalnika na temat sądownictwa i reformy wymiaru sprawiedliwości. Atutami periodyku mają być: ciekawe artykuły i felietony, ale również wypowiedzi kierownictwa resortu i opinie płynące wprost ze środowiska prawniczego. Nie bez znaczenia jest także duży nakład oraz nowoczesna i kolorowa szata graficzna standardem odpowiadająca pismom komercyjnym. Nad pracą zespołu redakcyjnego czuwa kolegium redakcyjne, które współtworzą takie wybitne i znane autorytety jak: Andrzej Zoll, Stanisław Dąbrowski, Marek Safjan, Zbigniew Ćwiąkalski czy też Adam Bodnar.

Na początku czerwca br. Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło przetarg na opracowanie graficzne i przygotowanie do druku 11 wydań kwartalnika "Na wokandzie", który jest jednym z zadań w ramach projektu "Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki 2007-2013", Priorytet V Dobre Rządzenie.

Główna problematyka nowego czasopisma to zagadnienia z dziedziny sądownictwa i reformy wymiaru sprawiedliwości. Przewidziany nakład to 10.000 egzemplarzy. Głównymi odbiorcami bezpłatnego kwartalnika mają być przede wszystkim sędziowie, prokuratorzy, studenci nauk prawnych i kadra akademicka wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych, ale również instytucje i organizacje związane z wymiarem sprawiedliwości.

d1cvjjd

W skład kolegium redakcyjnego wchodzą tacy wybitni przedstawiciele nauk prawnych i praktycy jak: Andrzej Zoll, Stanisław Dąbrowski, Marek Safjan, Zbigniew Ćwiąkalski czy też Adam Bodnar.

Atutem wydawnictwa będzie przystępna forma materiałów dziennikarskich - większość o charakterze praktycznym, w formie informacyjnej bądź publicystycznej. Każdy numer czasopisma będzie składał się ze stałych działów i rubryk takich jak: aktualności, raporty, fundusze europejskie, czy dobre praktyki. Specjalnie dla studentów prawa przygotowany będzie dział zawierający informacje dotyczące również egzaminów na aplikacje, a także porady na temat budowania kariery w trakcie i po ukończeniu nauki. Nie zabraknie też felietonów wybitnych przedstawicieli orzecznictwa oraz profesury. Ambicją redakcji i kolegium redakcyjnego jest stworzenie środowiskowego forum wymiany opinii.

Szczególnym ułatwieniem dla czytelników będzie prenumerata przez Internet, ponieważ kwartalnik będzie można zamówić w wersji elektronicznej na swoją skrzynkę e-mailową, a także pobrać ze specjalnie przygotowywanej zakładki na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pozostałe zadania realizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach projektu "Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" to:

d1cvjjd

- opracowanie i dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze

- rozwój sieci punktów obsługi interesantów w sądach powszechnych,

- kampania informacyjna na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów (mediacje i sądy polubowne),

- spotkania edukacyjne dla młodzieży szkół średnich i studentów dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości,

d1cvjjd

- modernizacja strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości,

- badanie opinii publicznej m.in.: na temat wizerunku wymiaru sprawiedliwości i praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Projekt "Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d1cvjjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cvjjd