Trwa ładowanie...
d2g33iw

MS ws. kampanii "Dziecko - świadek szczególnej troski" (komunikat)

...

d2g33iw
d2g33iw

02.03. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Jutro (środa, 3 marca 2010 r.) w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11, s. 501) odbędzie się konferencja otwierająca III etap kampanii "Dziecko - świadek szczególnej troski".

Celem kampanii jest rozpowszechnianie wiedzy o prawach dzieci uczestniczących w procedurach prawnych wśród profesjonalistów uczestniczących w tych procedurach (sędziowie, biegli sądowi, prokuratorzy, funkcjonariusze policji i in.), a także samych dzieci i ich rodziców/opiekunów.

W konferencji, którą otworzy Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, wezmą także udział członkowie Koalicji na rzecz Przyjaznego Przesłuchiwania Dzieci.

d2g33iw

W trakcie spotkania Minister Sprawiedliwości wręczy kolejne certyfikaty przyjaznych pokoi przesłuchań.

W 2004 r. Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości zainicjowała pierwszy etap kampanii pod hasłem "Wysoki Sądzie, boję się", której głównym celem było zwrócenie uwagi profesjonalistów na szczególną rolę małego świadka.

W 2007 r. kampania pod hasłem "Wysoki Sądzie, mam prawo się nie bać" poza kontynuacją osiągnięć pierwszej edycji, skupiła się na propagowaniu idei przyjaznych pokoi przesłuchań dzieci oraz na wszechstronnym przygotowaniu dziecka do wystąpienia w roli świadka. W wyniku zawiązanej współpracy Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości uruchomiły procedurę certyfikowania Pokoi Przesłuchań Dzieci, a także propaguje i dystrybuuje wydane w ramach kampanii publikacje - broszurę "Będę świadkiem w sądzie" oraz "Jak przesłuchiwać dziecko". Inną formą stałych aktywności podejmowanych od czasu prowadzonych kampanii są szkolenia dla profesjonalistów, obejmujące profesjonalizację metod przesłuchania.

Tegoroczna - trzecia edycja kampanii realizowana jest pod hasłem "Będę przesłuchany", podkreślając tym samym znaczenie sposobu i warunków prowadzenia czynności procesowej z udziałem małego świadka dla uzyskania wiarygodnego materiału dowodowego. Kampania została przewidziana jako interaktywne przedsięwzięcie ogólnopolskie, realizowane we współpracy z Koalicją na rzecz Przyjaznego Przesłuchiwania Dzieci, a obok działań promocyjno-informacyjnych planowane są również działania edukacyjne, które obejmować będą zarówno dystrybucję wydawnictw i przekazów kampanii, jak również szkolenia. Czas trwania kampanii przewidziany jest na okres marzec-grudzień 2010 r.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2g33iw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g33iw