Trwa ładowanie...
db8ichq
ms

MS ws. spotkania z delegacją Najwyższej Rady Sądownictwa Francji (komunikat)

...

Share
db8ichq

20.09. Warszawa - MS informuje:

Ustrój polskich sądów powszechnych, a także reforma prokuratury polegająca na rozdzieleniu urzędów Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego - były głównymi tematami poruszonymi w trakcie dzisiejszego spotkania z delegacją Najwyższej Rady Sądownictwa Francji.

W skład francuskiej delegacji wchodzili m.in. Jean-Pierre Dreno - członek formacji Rady odpowiedzialnej za szkolenia prokuratorów, Francis Brun - Bruisson - Starszy Radca Europejskiego Trybunału Obrachunkowego oraz Luc Barbier- sędzia Sądu I Instancji w Paryżu. W trakcie rozmów Ministerstwo Sprawiedliwości RP reprezentowali m.in. Minister Sprawiedliwości - Krzysztof Kwiatkowski oraz Podsekretarz Stanu - Igor Dzialuk.

- Polska w ostatnim czasie przeprowadziła zasadniczą reformę polegającą na rozdzieleniu funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Postulat rozdzielenia tych funkcji był w naszym kraju przedmiotem wieloletniej dyskusji - mówił w trakcie spotkania Minister Krzysztof Kwiatkowski.

db8ichq

Ministerstwo Sprawiedliwości RP utrzymuje regularne kontakty z francuskimi partnerami, tak na szczeblu kierownictwa resortu jak i ekspertów Ministerstwa.

Najwyższa Rada Sądownictwa jest organem konstytucyjnym, którego rola określona jest w Tytule VIII Konstytucji Republiki Francuskiej z dnia 4 października 1958 r. wraz z wprowadzonymi w tym zakresie zmianami przez ustawę konstytucyjną z dnia 27 lipca 1993 r. Szczegółowy status Rady uregulowany jest w ustawie o Najwyższej Radzie Sądownictwa z 5 lutego 1994 r.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

db8ichq

Podziel się opinią

Share
db8ichq
db8ichq