Trwa ładowanie...
d38d54r
ms

MS ws. uroczystości w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (komunikat)

...

Share
d38d54r

30.01. Warszawa - MS informuje:

Minister Sprawiedliwości na uroczystości inauguracji II rocznika aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

- Wasza przyszła rola to zapewnianie bezpieczeństwa Polakom poprzez ciężką pracę na salach rozpraw. To dbanie o bezpieczeństwo osobiste obywateli, bezpieczeństwo gospodarcze i bezpieczeństwo społeczne, to kreowanie zaufania społeczeństwa do funkcjonariuszy państwa - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podczas dzisiejszej uroczystości inauguracji II rocznika aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

d38d54r

Minister Sprawiedliwości życzył aplikantom, aby zawsze, każdego dnia, przy każdej przyszłej decyzji wiedzieli, że czynią dobrze i słusznie. - I żebyście z tego czerpali prawdziwą satysfakcję i radość - zaznaczył.

Jarosław Gowin dziękując za zaproszenie na uroczystość podkreślił, że cieszy się z niego podwójnie, "nie tylko jako Minister Sprawiedliwości, któremu przypadł zaszczyt uczestniczenia w rozpoczęciu szkolenia przyszłych kadr sędziowskich i prokuratorskich niejako z urzędu, ale jako filozof i przede wszystkim dawny rektor".

- Jestem bowiem przekonany, że Państwo, podobnie jak i ja, dzielimy te same wartości, które powinny przyświecać sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości: odpowiedzialność, uczciwość i sprawiedliwość - zaznaczył Jarosław Gowin.

Minister podkreślił, że "odpowiedzialność to nieustanna konieczność wkładania togi z myślą o tym, że podejmowane każdego dnia decyzje ważą o losach innych, ważą tak naprawdę o wzajemnym zaufaniu Polaków".

d38d54r

- Natomiast uczciwość to nie tylko przyzwoitość, to nie tylko nieuleganie czyhającym na Państwa pokusom, ale to przede wszystkim postawa dążąca do stałego doskonalenia zawodowego, wykonywania powierzonych funkcji z pełną świadomością wagi podejmowanych decyzji - powiedział Minister Sprawiedliwości.

Jarosław Gowin zaznaczył ponadto, że niezmiernie pozytywnie ocenia prowadzone w Szkole warsztaty i seminaria ustawicznego doskonalenia zawodowego kadr wymiaru sprawiedliwości.

- Mam też nadzieję, że prowadzone w Szkole, czy to w ramach szkolenia aplikantów, czy w ramach szkolenia ustawicznego, zajęcia będą praktycznie przygotowywały do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli kiedykolwiek w murach tej Szkoły będzie inaczej - dajcie znać - jako Minister Sprawiedliwości będę do Waszej dyspozycji - zapewnił.

Szef resortu sprawiedliwości złożył szczególne podziękowania za ciężką pracę dydaktyczną sędziemu Leszkowi Pietraszko - Dyrektorowi Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, pozostałym Członkom Kierownictwa Krajowej Szkoły, ks. prof. Antoniemu Dębińskiemu - Przewodniczącemu Rady Programowej Krajowej Szkoły, wszystkim członkom Rady, jak i wszystkim pracownikom Krajowej Szkoły.

d38d54r

W uroczystości - poza Ministrem Sprawiedliwości - wzięli udział także m.in.: Prokurator Generalny - Andrzej Seremet oraz Prezes Sądu Najwyższego - prof. dr hab. Tadeusz Ereciński.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kacz/

d38d54r

Podziel się opinią

Share
d38d54r
d38d54r