Trwa ładowanie...
d3i34ye

MSP chce sprzedać resztę akcji PHN przez publiczne wezwanie - Tamborski

04.12. Warszawa (PAP) - MSP chce przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę - poinformował na posiedzeniu Komisji...

Share
d3i34ye

04.12. Warszawa (PAP) - MSP chce przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę - poinformował na posiedzeniu Komisji Skarbu Państwa Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa. Dodał, że intencją resortu jest całkowite wyjście ze spółki.

"Chcemy, żeby drugi etap prywatyzacji PHN odbył się przez publiczne wezwanie. Liczymy na uzyskanie premii za kontrolę w tej transakcji" - powiedział Tamborski.

"Naszą intencją jest całkowite wyjście ze spółki i jej prywatyzacja, chociaż potencjalnie jesteśmy gotowi zostawić sobie mały pakiet" - dodał.

Tamborski poinformował, że proces prywatyzacji PHN może zakończyć się do połowy 2014 r.

d3i34ye

W połowie listopada PHN informował, że od stycznia do marca 2014 r. będzie trwał proces tzw. virtual data room dla potencjalnych inwestorów.

W prospekcie emisyjnym przygotowanym na potrzeby IPO PHN, zawarto informację o możliwości sprzedaży akcji spółki przez Skarb Państwa w drodze odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki.

Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji spółki. (PAP)

pr/ mj/ osz/

d3i34ye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i34ye
d3i34ye