Trwa ładowanie...
d1q25vj

MSP dopuściło LERG do dalszego etapu prywatyzacji Gamratu

...

Share
d1q25vj

29.09. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło firmę LERG SA do dalszego etapu prywatyzacji spółki Gamrat - poinformowało MSP w komunikacie.

"Minister Skarbu Państwa informuje, iż w związku z trwającym procesem prywatyzacji spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych +Gamrat+ SA z siedzibą w Jaśle, postanowił dopuścić LERG SA z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu do dalszego etapu prywatyzacji Spółki, tj. do negocjacji w sprawie nabycia w/w pakietu akcji" - napisano w komunikacie.

W środę Lentex poinformował, że złożył zaktualizowaną ofertę wiążącą na zakup od Skarbu Państwa 85 proc. akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat". Spółka dodała, że oferta zawiera także wyjaśnienie pozycji i stanowiska negocjacyjnego.

Już raz Lentex złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki, jednak strony nie doszły do porozumienia.

d1q25vj

Resort zwrócił się wtedy do inwestorów wpisanych na tzw. listę rezerwową, czyli LERG SA i Gerflor SAS, o przystąpienie do negocjacji równoległych.

Kilka dni temu LERG złożył pisemną ofertę cenową na Gamrat.

Podstawowym przedmiotem działalności Gamratu jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych (z PVC i PE) dla potrzeb budownictwa (profile dachowe, wykładziny, systemy rurowe, folie).

Gamrat ma 20 proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc.

W 2009 roku prywatyzowana spółka miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto. (PAP)

pam/ ana/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1q25vj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q25vj
d1q25vj