Trwa ładowanie...
d68h7hh

MSP jest przeciwko przejęciu Bogdanki przez JSW, dywidenda z JSW powinna być wyższa niż 30 proc.

28.11. Warszawa (PAP) - MSP jest przeciwko przejęciu Bogdanki przez JSW, spółka powinna się skoncentrować na projektach rozwojowych. Dywidenda z JSW za 2012 rok powinna być wyższa...

Share
d68h7hh

28.11. Warszawa (PAP) - MSP jest przeciwko przejęciu Bogdanki przez JSW, spółka powinna się skoncentrować na projektach rozwojowych. Dywidenda z JSW za 2012 rok powinna być wyższa niż 30 proc. zysku - powiedział w środę Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

"Absolutnie się nie zgadzam (z pomysłem przejęcia Bogdanki przez JSW - przyp. PAP). Ta spółka została sprzedana przez Skarb Państwa, niezrozumiały byłby dla mnie ruch, żeby teraz ją nacjonalizować" - powiedział w TVN CNBC Budzanowski.

"Jeśli już, to JSW powinna inwestować w nowe projekty rozwojowe. (...) Jeśli nie będzie pomysłów na rozwój, to trzeba się zastanowić nad pobraniem wyższej dywidendy" - dodał.

d68h7hh

Na pytanie czy z powodu spodziewanej trudnej sytuacji na rynku węgla w przyszłym roku, dywidenda z JSW powinna być mniejsza niż 30 proc. zysku, minister odpowiedział:

"Sądzę, że powinna być wyższa".

Zarząd JSW deklarował w prospekcie emisyjnym, że po debiucie na warszawskiej GPW jego intencją będzie rekomendowanie walnemu zgromadzeniu wypłat dywidend na poziomie co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy. Prezes spółki mówił niedawno, że firma nie zmienia polityki dywidendy. (PAP)

pel/ ana/

d68h7hh

Podziel się opinią

Share
d68h7hh
d68h7hh