Trwa ładowanie...
d1st3ld
09-12-2015 17:39

MSP: Konieczne przeanalizowanie powrotu do budowy bloku elektrowni w Ostrołęce

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - W ramach aktualizacji strategii grupy Energa, przeanalizowany zostanie powrót do budowy nowego bloku elektrowni Ostrołęka C, poinformował wiceminister skarbu Henryk Baranowski.

d1st3ld
d1st3ld

"Jednym z celów strategicznych, jaki udało się wypracować jest to, że grupa Energa powinna mieć zdolności pokrycia zapotrzebowania klientów przez własne niskoemisyjne, systemowe źródła energii - a więc kogenerację i sterowalne systemowo odnawialne źródła energii" - powiedział Baranowski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa.

Zaznaczył, że obecny stan techniczny elektrowni wskazuje na konieczność planowania głębokiej modernizacji lub wyłączenia w przyszłości.

"Konieczność budowy Ostrołęki C będzie więc bardzo poważnie brana pod uwagę" - powiedział wiceminister.

W sierpniu br. zarząd Energi informował, że nie skłania się do decyzji o rozpoczęciu budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Moc zainstalowana grupy wynosiła na koniec 2014 r. 1,36 GWe, z czego 41% stanowią OZE.

(ISBnews)

d1st3ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1st3ld