Trwa ładowanie...
d44945o

MSP podtrzymuje debiut Enei w VII, LOT może wejść na GPW w lutym 09

19.6.Warszawa (PAP) - MSP podtrzymuje lipcowy termin debiutu na
GPW Enei. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego na
parkiecie ma zadebiutować PGE. Nie jest pewny termin...

d44945o
d44945o

19.6.Warszawa (PAP) - MSP podtrzymuje lipcowy termin debiutu na GPW Enei. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego na parkiecie ma zadebiutować PGE. Nie jest pewny termin wejścia na giełdę BGŻ. Debiut banku może się przesunąć. Z kolei w lutym przyszłego roku na GPW może pojawić się LOT - poinformowała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

"W przypadku Enei debiut planowaliśmy na lipiec i nie wycofujemy się z tego. Jest duże zainteresowanie spółką ze strony inwestorów. Emisja jest duża, rzędu 3 mld zł" - powiedziała Schmid w czwartek w TVN CNBC.

W pierwszym etapie do inwestorów mają trafić akcje nowej emisji. Skarb państwa sprzeda swoje papiery w drugim etapie.

"Docelowo Skarb Państwa jest zainteresowany zbyciem pakietu kontrolnego" - powiedziała Schmid.

d44945o

Polska Grupa Energetyczna, według planów resortu skarbu, miała wejść na giełdę w IV kw. 2008 roku. Planowana wartość emisji to 4,5 mld zł.

"Prace, jeśli chodzi o prospekt, przebiegają zgodnie z planem, spółka jest przygotowana do debiutu. Oczywiście jest dużo kwestii proceduralnych, dotyczących międzynarodowych standardów rachunkowości, wyceny, ale to są drobne szczegóły (...). Nie wiedzę problemów, debiut powinien nastąpić, tak jak przewidywaliśmy, pod koniec czwartego kwartału lub na początku przyszłego roku" - powiedziała.

Z kolei LOT może pojawić się na warszawskim parkiecie w lutym przyszłego roku.

"Została przygotowana i zatwierdzona strategia spółki. W najbliższych dniach zostanie nam przedstawiony program inwestycyjny, zmodyfikowana strategia i podejmiemy kierunek - GPW" - powiedziała wiceminister.

d44945o

Przesunięty może zostać termin wejścia na GPW banku BGŻ. Pierwotnie miał to być lipiec tego roku.

"Po 20 czerwca spotykamy się w gronie akcjonariuszy i podejmiemy decyzję czy przesuwamy termin debiutu, czy nie. Teraz jest trudny dla banków czas. W Europie wyceny są jeszcze niższe niż u nas. Pytanie, w jakim kierunku zmierza rynek banków Polsce" - powiedziała.

W niedawnej ofercie Zakładów Azotowych w Tarnowie PGNiG kupiło 4 mln i jedną akcję, stanowiących ponad 10 proc. kapitału spółki, za 78 mln zł. Z kolei Ciech kupił 2.560.000 akcji, czyli 6,5 proc. kapitału, za 49,92 mln zł.

Schmid poinformowała, że zarówno PGNiG, jak i Ciech mają przygotować programy inwestycyjne dla Tarnowa. Decyzje co do dalszych losów spółki będą podjęte po przedstawieniu i analizie tych programów przez inwestorów. (PAP)

morb/ jtt/

d44945o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44945o