Trwa ładowanie...
dhq6x3r

MSP pracuje nad planem prywatyzacji na lata '12-'13; w projekcie dokumentu brak zapisów dot. Lotosu

14.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa pracuje nad "Planem prywatyzacji na lata 2012-2013", który będzie określać ramowe założenia polityki prywatyzacyjnej oraz wykaz...
Share
dhq6x3r

14.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa pracuje nad "Planem prywatyzacji na lata 2012-2013", który będzie określać ramowe założenia polityki prywatyzacyjnej oraz wykaz podmiotów z udziałem Skarbu Państwa, które zostały wytypowane do prywatyzacji - napisał Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki, w piśmie będącym odpowiedzią na interpelację poselską. W projekcie dokumentu nie znajdują się zapisy dotyczące prywatyzacji Lotosu.

"Obecnie w ww. resorcie (Ministerstwie Skarbu Państwa - PAP) trwają prace nad Planem prywatyzacji na lata 2012-2013, który będzie określać ramowe założenia polityki prywatyzacyjnej oraz wykaz podmiotów z udziałem Skarbu Państwa, które zostały wyselekcjonowane do objęcia procesami przekształceń własnościowych" - napisał Tomczykiewicz.

Dodał, że w spółkach o istotnym znaczeniu dla Skarbu Państwa utrzymane zostaną pakiety większościowe lub pozwalające zachować władztwo korporacyjne.

dhq6x3r

"W projekcie ww. dokumentu nie znajdują się zapisy dotyczące prywatyzacji Grupy Lotos SA" - poinformował.

Około połowy stycznia tego roku minister skarbu Mikołaj Budzanowski zapowiedział, że MSP będzie poszukiwać inwestora strategicznego dla Grupy Lotos.

"W dalszym ciągu, w zależności od sytuacji na rynku, będziemy poszukiwać inwestora strategicznego dla Grupy Lotos. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, zarówno regionalne, jak i te które mogą wynikać z synergii między rafinerią Lotos a polskimi spółkami z tego sektora" - informował wówczas minister.

Na pytanie, kiedy mogłoby dojść do dalszej prywatyzacji Lotosu minister odpowiedział, że będzie oczekiwał, aż Lotos przedstawi plany dotyczące dalszego wydobycia.

"Dla Lotosu 2012 rok będzie sprawdzianem możliwości wydobycia ropy naftowej na morzu, jak i gazu, bo przypominam, że Lotos ma 7 koncesji na prowadzenie poszukiwań łupków, również szukamy partnera branżowego, aby wspomóc działania w zakresie poszukiwań" - mówił wówczas. (PAP)

morb/ jtt/

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r