Trwa ładowanie...
d24ua2t
d24ua2t

MSP: Restrukturyzacja Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z planem

Sopot, 23.06.2015 (ISBnews) - Proces restrukturyzacji Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z planem i można liczyć na to, że do końca lipca powstanie Nowa Kompania Węglowa, poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.
Share
d24ua2t

"Proces restrukturyzacji Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z planem, a wyniki są nawet lepsze od założonego planu. Nie ma zagrożenia wypłat wynagrodzeń, a sytuacja finansowa jest pozytywna" - powiedział Kowalczyk dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Wiceminister skarbu dodał, że w związku z tym nie ma pośpiechu w poszukiwaniu inwestorów. Trwają systematycznie rozmowy z nimi, a są to zarówno spółki publiczne i niepubliczne, jak i osoby prywatne.

"Prezes Sędzikowski wykonuje swoje zadania i jestem spokojny - do końca lipca powstanie Nowa Kompania Węglowa" - podsumował Kowalczyk.

Według wcześniejszych zapowiedzi, do końca września br. z 11 kopalń obecnej Kompanii Węglowej ma powstać tzw. Nowa Kompania Węglowa, jako spółka Węglokoksu. Jej powstanie poprzedzi przekazanie nierentownych aktywów obecnej KW do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

(ISBnews)

d24ua2t

Podziel się opinią

Share
d24ua2t
d24ua2t