Trwa ładowanie...

MSP we wrześniu podejmie decyzję o sojuszu GPW z giełdą w Wiedniu

Ministerstwo Skarbu Państwa we wrześniu podejmie decyzję, czy warszawska giełda powinna rozpocząć negocjacje w sprawie połączenia z giełdą w Wiedniu - poinformował PAP wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

MSP we wrześniu podejmie decyzję o sojuszu GPW z giełdą w WiedniuŹródło: Wikimedia Commons, fot: Beax
d21m6z9
d21m6z9

- Mam nadzieję, że we wrześniu tego roku zapadnie decyzja. Rekomendacji w tej sprawie oczekujemy od zarządu giełdy - powiedział PAP Kowalczyk.

- Zarząd GPW ma pokazać MSP, jako głównemu akcjonariuszowi, czy alians ma ekonomiczny sens i czy zapewni rozwój warszawskiego rynku kapitałowego. To najważniejsze kryteria. Decyzja będzie miała charakter biznesowy - powiedział wiceminister skarbu.

Pod koniec lipca Paweł Tamborski mówił dziennikarzom, że nowy zarząd GPW potrzebuje kilku tygodni na przegląd strategii grupy i przedstawienie Radzie Giełdy wniosków z tych analiz.

d21m6z9

Poinformował też, że zarząd opracował listę pilnych spraw, które do tego czasu mają zostać poddane analizie. Przede wszystkim chodzi o kwestię podjęcia decyzji w sprawie ewentualnego rozpoczęcia współpracy z giełdą w Wiedniu.

Warszawska giełda od ponad roku rozważa możliwość połączenia się z giełdą w Wiedniu, stojącą na czele CEE Stock Exchange Group, która oprócz niej grupuje giełdy w Pradze, Budapeszcie i w Lublanie.

d21m6z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6z9