Trwa ładowanie...
d42nu5u

MSP wnioskuje do RN Orlenu o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia

07.12. Warszawa (PAP) - MSP wnioskuje do rady nadzorczej PKN Orlen o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w związku z zatrzymaniem przez ABW członka zarządu oraz dwóch dyrektorów...

Share
d42nu5u

07.12. Warszawa (PAP) - MSP wnioskuje do rady nadzorczej PKN Orlen o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w związku z zatrzymaniem przez ABW członka zarządu oraz dwóch dyrektorów pionu petrochemii PKN - podał resort w komunikacie. Szef RN spółki poinformował, że zbierze się ona w środę wieczorem.

"W związku z zatrzymaniem wiceprezesa i dwóch dyrektorów PKN Orlen S.A. Minister Skarbu Państwa, jako jeden z akcjonariuszy, zwrócił się do rady nadzorczej spółki o zwołanie posiedzenia w dniu dzisiejszym. Celem posiedzenia powinno być wyjaśnienie przez zarząd okoliczności zaistniałej sytuacji oraz prezentacja podjętych działań" - napisano w komunikacie.

Przewodniczący RN PKN Orlen, Maciej Mataczyński, poinformował, że rada nadzorcza płockiego koncernu ma się zebrać w środę wieczorem.

d42nu5u

"Rada nadzorcza poprosiła zarząd PKN Orlen o wyjaśnienia. Rada spotka się jeszcze w środę wieczorem w tej sprawie" - powiedział PAP Mataczyński.

Szef rady nadzorczej PKN Orlen zastrzegł, iż obecnie nie będzie komentował zatrzymania przez ABW członka zarządu i dwóch dyrektorów PKN Orlen.

Wiceszef prokuratury apelacyjnej w Warszawie Waldemar Tyl poinformował w środę, że ABW zatrzymała w sumie cztery osoby: członka zarządu pionu petrochemii PKN Orlen, dwóch dyrektorów oraz biznesmena z okolic Płocka. Do zatrzymań doszło na polecenie prokuratury apelacyjnej w związku ze sprawą, dotyczącą korupcji w sektorze gospodarczym.(PAP)

mb/ itm/ bk/ morb/ pel/ osz/

d42nu5u

Podziel się opinią

Share
d42nu5u
d42nu5u