Trwa ładowanie...
dw1vm8x

MSP zaprosi do udziału w aukcji sprzedaży akcji i udziałów pięciu spółek

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosi w
czwartek 4 czerwca inwestorów do udziału w aukcji sprzedaży
udziałów i akcji pięciu spółek należących do Skarbu Państwa -
poinformował PAP rzecznik MSP Maciej Wewiór.

dw1vm8x
dw1vm8x

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosi w czwartek 4 czerwca inwestorów do udziału w aukcji sprzedaży udziałów i akcji pięciu spółek należących do Skarbu Państwa - poinformował rzecznik MSP Maciej Wewiór.

Chodzi o firmy: Biazet SA z Białegostoku, Zakład Techniki Próżniowej TEPRO SA z Koszalina, Przedsiębiorstwo Turystyczne "Mazur-Tourist" sp. z o.o. z Olsztyna, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego SA z Niechlowa i Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA SA z Wadowic.

Aukcję w sprawie sprzedaży akcji i udziałów tych spółek przewidziano 2 lipca.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

dw1vm8x

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, m.in. Wydawnictwo Wiedza Powszechna, Agroma Kielce i Gliwicka Agencja Turystyczna, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP, jak STRADOM SA z Częstochowy, czy Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół Cezas z Białegostoku.

23 kwietnia br. w resorcie skarbu odbyła się pierwsza w historii aukcja sprzedaży 100 proc. udziałów państwowej spółki. Specjalizującą się w budowie rozjazdów kolejowych firmę KolTram sprzedano za 96 mln zł przy cenie wywoławczej 80 mln zł.

We wtorek odbyła się aukcja sprzedaży 13,4 proc. udziałów gdańskiej spółki Port Service, należących do Skarbu Państwa. Kupił je większościowy udziałowiec spółki, niemiecka firma Port Service Beteiliguns GmbH za ponad 1,4 mln zł.

dw1vm8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw1vm8x