Trwa ładowanie...
d4kd6fk

MSW: 36 osób ostatniej doby podtruło się tlenkiem węgla (komunikat)

...

d4kd6fk
d4kd6fk

08.02. Warszawa - MSW informuje:

Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarły 53 osoby. Tylko ostatniej doby z tego powodu zmarło 6 osób, w województwach: pomorskim - 2 osoby, kujawsko-pomorskim - 1 osoba, mazowieckim - 1 osoba, śląskim - 1 osoba, warmińsko-mazurskim - 1 osoba. Natomiast z powodu ulatniającego się tlenku węgla ostatniej doby podtruło się 36 osób.

Od początku lutego 344 osoby podtruły się tlenkiem węgla, a w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło łącznie 13 osób. Tylko ubiegłej doby tlenkiem węgla podtruło się 36 osób, z czego najwięcej w województwach: podkarpackim - 14 osób, warmińsko-mazurskim - 5 osób, łódzkim i śląskim - po 3 osoby. Z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarła 1 osoba w województwie mazowieckim.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o większą ostrożność i korzystanie wyłącznie ze sprawnych urządzeń grzewczych i gazowych. Pamiętajmy, by nie zaklejać ani zasłaniać przewodów wentylacyjnych, ponieważ utrudniony odpływ spalin może doprowadzić do utraty przytomności, a nawet zgonu. Straż pożarna przypomina, aby często wietrzyć pomieszczenia i korzystać tylko z urządzeń posiadających atesty. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Państwowej Straży Pożarnej znajduje się poradnik informacyjny "Czad. Cichy zabójca". Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych i gazowych.

d4kd6fk

W dalszym ciągu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, by odpowiednim służbom przekazywać informacje o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Wojewodowie poprzez strony internetowe informują o miejscach noclegowych i jadłodajniach. W całym kraju działa kilka tysięcy noclegowni, w których osoby potrzebujące pomocy mogą znaleźć ciepłe schronienie przed mrozami. Na terenie województwa mazowieckiego na osoby bezdomne czeka 67 placówek (w tym 27 w samej Warszawie), w których jest łącznie ponad 3 tys. 300 miejsc. Na Mazowszu działa 28 jadłodajni i punktów żywienia (12 na terenie stolicy), które wydają dziennie około 5,3 tys. posiłków (w tym około 2,6 tys. w Warszawie). Na terenie Wielkopolski działają 52 placówki zapewniające nocleg wszystkim osobom potrzebującym wsparcia. Dodatkowo oprócz ciepłego schronienia i posiłku osoby mogą liczyć także m.in. na pomoc socjalną, medyczną oraz poradnictwo psychologiczne, terapeutyczne i prawne. W niektórych ośrodkach wydawana jest ciepła odzież i obuwie. W Małopolsce działa łącznie 40 schronisk i noclegowni, w których można także zjeść ciepły posiłek. Na terenie województwa małopolskiego otwartych jest również
kilkadziesiąt ośrodków wsparcia doraźnego dla bezdomnych, w których wydawane są ciepłe posiłki, skorzystać z łaźni i pomocy medycznej.

Służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych udzielają pomocy osobom potrzebującym wsparcia. Cały czas funkcjonariusze policji i służby miejskie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d4kd6fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kd6fk