Trwa ładowanie...
d2ft2ih

MSW apeluje o rozwagę nad wodą (komunikat)

...

d2ft2ih
d2ft2ih

13.07. Warszawa - MSW informuje:

Początek tegorocznych wakacji jest wyjątkowo tragiczny - od 1 lipca br. utonęły już 102 osoby - to o 15 osób więcej niż w ciągu całego lipca 2011 r. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach, w rzekach, jeziorach i stawach.

Rozpoczyna się kolejny weekend wakacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i służby apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Pomimo ostrzeżeń wczoraj (12 lipca br.) utonęły kolejne 3 osoby. Z policyjnych statystyk wynika, że do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej w weekendy - podczas dwóch pierwszych weekendów tegorocznych wakacji utonęło aż 61 osób.

d2ft2ih

Coraz częściej ofiary to wypoczywające nad wodą dzieci i młodzież. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i podległe służby apelują o rozwagę oraz zwrócenie szczególnej uwagę na dzieci bawiące się w wodzie oraz na brzegach rzek i zbiorników wodnych.

Przyczyny tragedii to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu.

Od 1 kwietnia br. w Polsce utonęło 267 osób. Dla porównania w roku 2011 utonęło 396 osób. Z policyjnych statystyk z 2011 r. wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej w rzekach (128 osób), jeziorach (119 osób), stawach i sadzawkach (63 osoby) oraz zalewach (43 osoby). Najrzadziej do śmiertelnych wypadków dochodzi na strzeżonych kąpieliskach i na basenach.

Policja apeluje, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

d2ft2ih

Dwa pierwsze weekendy wakacji były wyjątkowo tragiczne: podczas ubiegłego weekendu (7-8 lipca br.) utonęło 35 osób, natomiast w pierwszy weekend po zakończeniu roku szkolnego (30 czerwca-1 lipca br.) życie w wypadkach nad wodą straciło 26 osób.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2ft2ih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ft2ih