Trwa ładowanie...
dxze2s2
administracja

MSW: minister J. Cichocki u strażaków w Poznaniu (komunkat)

...

Share
dxze2s2

07.12. Warszawa - MSW informuje:

7 grudnia br. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w otwarciu Stanowiska do Analizowania i Prognozowania Zagrożeń Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Szef MSW i komendant główny straży pożarnej wręczyli strażakom awanse na wyższe stopnie służbowe.

Spotkanie odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu. Na początku spotkania szef MSW oraz komendant główny wręczyli strażakom medale 20-lecia PSP. Ponadto przyznano awanse ponad 40 funkcjonariuszom PSP na wyższe stopnie służbowe. Odbyło się również ślubowanie 13 funkcjonariuszy, wstępujących do służby.

dxze2s2

Strażacy otrzymali nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy, w tym samochód do ratownictwa wysokościowego oraz samochody ratowniczo-gaśnicze. Państwowa Straż Pożarna w województwie wielkopolskim w 2012 r. zakupiła sprzęt i pojazdy na łączną kwotę ponad 13 mln zł. Samochód otrzymała także Ochotnicza Straż Pożarna w Krzesinach.

Minister Jacek Cichocki i komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz otworzyli Stanowisko do Analizowania i Prognozowania Zagrożeń (SAPZ) Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Stanowisko umożliwi analizowanie zagrożeń i kierowanie siłami ratowniczymi na terenie Poznania i powiatu poznańskiego (około miliona mieszkańców) w przypadku katastrof naturalnych takich, jak np. powodzie i wichury, pożarów oraz zdarzeń i awarii technologicznych. Szef MSW podkreślił, że tego rodzaju centra, jak to uruchomione w Poznaniu, są niezbędne, by służby ratownicze mogły szybko reagować w przypadku zagrożenia.

Stanowisko w Poznaniu powstało w ramach sieci SAPZ, która obejmuje swoim zasięgiem całą Wielkopolskę. W województwie wielkopolskim takie stanowiska funkcjonują już w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile. Pracują tam nie tylko strażacy, ale również dyspozytorzy Państwowego Ratownictwa Medycznego. Powstanie jeszcze jedno stanowisko w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, które będzie pełniło funkcję koordynującą. Całkowita wartość projektu to prawie 42,4 mln zł, z czego prawie 34 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.

W ramach projektu została również utworzona Wojewódzka Sieć Teleinformatyczna, która zapewnia szerokopasmowe połączenie światłowodowe pomiędzy wszystkimi jednostkami PSP w Wielkopolsce. Wojewódzka Sieć Teleinformatyczna jest częścią projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

dxze2s2

Podziel się opinią

Share
dxze2s2
dxze2s2