Trwa ładowanie...
d2dbyiu

MSW:minister SW odpowiada za bezpieczeństwo EURO 2012 (komunikat)

...

Share
d2dbyiu

09.02. Warszawa - MSW informuje:

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, jest odpowiedzialny za koordynację oraz prowadzenie działań w zakresie bezpieczeństwa. Natomiast Joanna Mucha, minister sportu i turystyki jest odpowiedzialna za koordynację m.in. działań pomiędzy ministrami, prezydentami miast gospodarzy rozgrywek jak również organizatorami mistrzostw UEFA i PZPN.

W związku z pojawiającymi się informacjami, że to Joanna Mucha minister sportu i turystyki jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo EURO 2012 przypominamy, że już podczas konferencji prasowej, która odbyła się 1 lutego br. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych podkreślał, że działania związane z bezpieczeństwem będą skoordynowane i prowadzone pod przewodnictwem ministra spraw wewnętrznych. Jest to odpowiedzialność ministra właściwego do spraw wewnętrznych i służb, które mu podlegają.

Joanna Mucha, minister sportu i turystyki stanie natomiast na czele Krajowego Komitetu do Spraw Koordynacji Organizacji Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Komitet będzie koordynował działania wszystkich podmiotów, które uczestniczą w organizacji i przeprowadzeniu Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Koordynacja obejmie działania pomiędzy ministrami, prezydentami miast gospodarzy rozgrywek jak również organizatorami mistrzostw UEFA i PZPN.

d2dbyiu

W bezpośrednie zabezpieczenie turnieju EURO będzie zaangażowanych ponad 9 tysięcy policjantów. W samej Warszawie turniej będzie zabezpieczać 2,4 tys. policjantów. W Gdańsku będzie zaangażowanych 1,2 tys. policjantów, w Poznaniu - 1,3 tys. funkcjonariuszy, a we Wrocławiu - 1,1 tys. policjantów.

Ponadto w Krakowie turniej będzie zabezpieczać ponad tysiąc funkcjonariuszy w Rzeszowie - 719 policjantów, w Lublinie - 738 policjantów.

W marcu i kwietniu odbędą się ćwiczenia służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Ostatecznym terminem, w którym służby podległe MSW osiągną gotowość do mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 będzie 15 maja br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2dbyiu

Podziel się opinią

Share
d2dbyiu
d2dbyiu