Trwa ładowanie...
dz66hg9

MSW: pieniądze dla GOPR i TOPR w 2013 r. (komunikat)

...

Share
dz66hg9

20.12. Warszawa - MSW informuje:

W budżecie państwa na 2013 rok na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego przewidziano kwotę łącznie 10 mln 250 tys. zł. W ramach tych środków na zadania realizowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpieczono kwotę 6 mln 350 tys. zł, a dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 2 mln 600 tys. na działania ratownicze oraz 1 mln 300 tys. na utrzymanie śmigłowca "Sokół".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przesłało w tym tygodniu do zaopiniowania organizacjom ratowniczym projekty umów na sfinansowanie w 2013 r. zadań z zakresu ratownictwa górskiego.

Zgodnie z ustawą budżetową w 2013 r. na działania ratownicze zostanie przeznaczona kwota w sumie 10 mln 250 tys. zł. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma otrzymać z tej kwoty 6 mln 350 tys. zł, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - w sumie 3 mln 900 tys. zł na działania ratownicze i funkcjonowanie śmigłowca "Sokół".

dz66hg9

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych, TOPR będzie realizowało zadania z zakresu ratownictwa górskiego w ramach dwóch dotacji. Środki z jednej przeznaczone zostaną na działania ratownicze z zakresu ratownictwa górskiego, druga z dotacji pozwoli na sfinansowanie funkcjonowania śmigłowca ratowniczego "Sokół". Dzięki dwóm dotacjom łatwiej będzie zaplanować wydatki na ratownictwo górskie oraz koszty finansowe związane z utrzymaniem śmigłowca, wraz z niezbędnymi remontami.

Umowy na sfinansowanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego zostaną podpisane jak najszybciej. Planujemy, że stowarzyszenia GOPR i TOPR mogłyby otrzymać dotacje na sfinansowanie prowadzonych działań w styczniu 2013 roku.

Środki finansowe, ujęte w ustawie budżetowej na zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach, przyznawane są w ramach dotacji uruchamianej przez ministra spraw wewnętrznych. Przyznanie dotacji poprzedzone jest umową podpisywaną z organizacjami uprawnionymi do wykonywania ratownictwa górskiego.

Dotacje są udzielane zgodnie z ustawą z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustaw: z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich oraz ustawy o finansach publicznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dz66hg9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz66hg9