Trwa ładowanie...
d1jua1w

MSW: Ponad 900 interwencji strażaków (komunikat)

...

Share
d1jua1w

04.07. Warszawa - MSW informuje:

W wyniku burz, które przeszły wczoraj (3 lipca br.) nad naszym krajem strażacy interweniowali 950 razy. Tylko wczoraj 570 interwencji polegało na usuwaniu połamanych drzew. Strażacy gasili także 72 pożary spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi. W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami MSW apeluje o zachowanie ostrożności. Strażacy stale przypominają, aby unikać parkowania samochodów pod drzewami, usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów oraz zabezpieczyć okna.

W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 950, w tym 570 interwencji polegało na usuwaniu połamanych drzew, a reszta dotyczyła m.in. wypompowywania wody z zalanych piwnic.

Najczęściej strażacy interweniowali w województwie śląskim - 200 razy. Ponadto w wyniku wczorajszych burz na terenie województwa śląskiego uszkodzonych zostało 46 dachów.

d1jua1w

Do częstych interwencji dochodziło również w województwie świętokrzyskim oraz opolskim. W województwie świętokrzyskim strażacy gasili sześć pożarów spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi. W województwie opolskim natomiast uszkodzonych zostało 12 dachów.

Przypomnijmy, że w związku z burzami, jakie przechodzą przez nasz kraj strażacy 2 lipca br. interweniowali ponad 900 razy, a 1 lipca br. ponad 1 300 razy.

W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami ministerstwo apeluje o zachowanie ostrożności. Strażacy stale przypominają, aby unikać parkowania samochodów pod drzewami, usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów oraz zabezpieczyć okna.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1jua1w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jua1w
d1jua1w