MSW: szefowie MSW i MON z wizytą w Kosowie (komunikat)

17.04.2013 08:42, aktual.: 17.04.2013 09:23

...

17.04. Warszawa - MSW informuje:

17 kwietnia br. Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych wraz z Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej, odwiedzą swoich funkcjonariuszy na misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie. Ministrowie spotkają się z polskimi żołnierzami i policjantami, którzy wspierają międzynarodowe siły stabilizacyjne w tej części Bałkanów.

Ministrowie spotkają się z dowódcami Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR oraz dowódcą JSPP EULEX. Minister Bartłomiej Sienkiewicz oraz minister Tomasz Siemoniak będą rozmawiać z gen. dyw. Volkerem Halbauerem, dowódcą KFOR oraz Berndem Borchardtem, szefem Misji UE EULEX Kosowo. W trakcie wizyty w Kosowie odwiedzą kwatery główne KFOR oraz Misji EULEX.

Ponadto, minister Bartłomiej Sienkiewicz odwiedzi bazę "Charlie" w Mitrovicy, w której służbę pełnią funkcjonariusze polskiej policji. W ramach Misji EULEX, polscy policjanci, pomagają zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w różnych częściach Kosowa, w szczególności na północy kraju. Biorą udział w konwojowaniu osób zatrzymanych, niebezpiecznych przestępców, a także zabezpieczają przejścia graniczne. Policjanci z Polski ochraniają zakłady karne, areszty, obiekty sportowe oraz enklawy mniejszości narodowych i etnicznych. Zapewniają również bezpieczeństwo podczas rozpraw sądowych i przywracają porządek publiczny w czasie zamieszek.

Misja EULEX Kosowo utworzona przez Radę Unii Europejskiej, jest prowadzona od grudnia 2008 roku. W misji uczestniczy 3 tysiące policjantów, prawników, celników i prokuratorów z państw Unii Europejskiej oraz m.in. USA, Rosji, Kanady, Turcji. Wcześniej za tę część Bałkanów od 1999 roku odpowiadała Tymczasowa Misja Administracyjna Organizacji Narodów Zjednoczonych UNMIK Kosowo.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także