Trwa ładowanie...
d2sacgx
d2sacgx
pogoda

MSWiA: 1,6 mln dla poszkodowanych w nawałnicach (komunikat)

...
Share
d2sacgx

19.07. Warszawa - MSWiA informuje:

Dzisiaj (19 lipca) kolejne zasiłki na łączną kwotę 144 tys. zł zostały przyznane poszkodowanym z gmin: Przytyk (117 tys. zł) i Gielniów (27 tys. zł). Łącznie dla poszkodowanych z Mazowsza zostało uruchomionych dotąd 861 tys. zł.

Poszkodowani przez czwartkowe nawałnice na bieżąco otrzymują z samorządu pieniądze uruchomione 15 lipca br. przez szefa MSWiA. Pierwsze zasiłki pomocowe w kwocie do 6 tys. zł już trafiły do najbardziej poszkodowanych z Mazowsza i woj. łódzkiego. W sobotę (16 lipca) pierwsze pieniądze dla poszkodowanych przyznała wojewoda łódzki. Dotąd mieszkańcy gmin: Białaczów i Żarnów (woj. łódzkie) otrzymali łącznie 830 tys. zł na wypłatę zasiłków do 6 tys. zł. Natomiast mieszkańcom Mazowsza, z terenów poszkodowanych przez nawałnice gmin: Radzanów, Klwów, Potworów i Rusinów przyznano na ten cel łącznie 717 tys. zł.

d2sacgx

2 mln zł (po 1 mln zł dla Mazowsza i Łódzkiego) zostały uruchomione przez MSWiA z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Wojewoda mazowiecki przekazał wczoraj (18 lipca) łącznie 717 tys. zł. zasiłków na najpilniejsze potrzeby dla poszkodowanych mieszkańców gmin: Radzanów (30 tys. zł), Klwów (201 tys. zł), Potworów (300 tys. zł) i Rusinów (186 tys. zł). Wypłata zasiłków przez ośrodki pomocy społecznej już się rozpoczęła.

Pieniądze zostały również wczoraj przyznane poszkodowanym z gminy Żarnów, w województwie łódzkim. Na zasiłki do 6 tys. zł gmina otrzymała w sumie 250 tys. zł. Pierwsze zasiłki z budżetu państwa otrzymali poszkodowani ze zniszczonej gminy Białaczów (woj. łódzkie), w sobotę. Dla około 200 gospodarstw domowych z gminy Białaczów uruchomiono na ten cel łącznie 580 tys. zł. Do tej pory 103 rodziny z gmin Białaczów i Żarnów otrzymało już zasiłki, na łączną kwotę 347 tys. zł.

Poszkodowanym są wypłacane w pierwszej kolejności zasiłki pomocowe do 6 tys. zł. Są to środki bezzwrotne, pochodzące z budżetu państwa. Przyznane z budżetu państwa pieniądze poszkodowani mieszkańcy mogą przeznaczyć na zakup najpilniejszych potrzeb.

d2sacgx

MSWiA będzie na bieżąco, w miarę potrzeb zgłaszanych przez wojewodów, uruchamiać kolejną pomoc finansową dla poszkodowanych mieszkańców Mazowsza i Łódzkiego - na remonty i odbudowę budynków mieszkalnych oraz infrastrukturę samorządową

Cały czas w poszkodowanych przez nawałnice samorządach są liczone straty, a do samorządu zgłaszają się kolejni poszkodowani. W województwach mazowieckim i łódzkim trwa usuwanie szkód spowodowanych przez nawałnice.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ron/

d2sacgx

Podziel się opinią

Share
d2sacgx
d2sacgx