Trwa ładowanie...
d2a42fr
d2a42fr
rząd

MSWiA: 19 mln euro dla najlepszych projektów (komunikat)

...
Share
d2a42fr

19.02. Warszawa - MSWiA informuje:

Od dziś do 29 kwietnia 2010 r. m.in. organizacje pozarządowe, administracja rządowa i samorządowa oraz szkoły wyższe mogą starać się o środki finansowe na realizację projektów z zakresu m.in. zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu oraz ochrony praw dziecka. Komisja Europejska przeznaczyła 19 mln euro na realizację programu "Prawa Podstawowe i Obywatelstwo" na lata 2009-2010. Dotacje zostaną przyznane najlepszym projektom.

Organizacje zainteresowane ubieganiem się o dotację muszą wysłać wniosek, najlepiej w języku angielskim, niemieckim lub francuskim za pośrednictwem internetowego systemu PRIAMOS. Program dostępny jest pod adresem: www.ec.europa.eu/priamos/register

d2a42fr

Instytucje publiczne lub prywatne, szkoły wyższe, instytuty badawcze, organizacje pozarządowe, administracja rządowa i samorządowa, organizacje międzynarodowe oraz inne organizacje nie nastawione na zysk mające siedzibę na terenie UE mogą składać projekty na realizację zadań dotyczących m.in. ochrony praw dziecka, zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu, zwalczania homofonii oraz aktywnego uczestnictwa w demokratycznym życiu Unii.

Program "Prawa Podstawowe i Obywatelstwo" został przyjęty przez Komisję Europejską 19 kwietnia 2007 roku. Jest to projekt uzupełniający działania realizowane przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Komisja Europejska każdego roku przydziela tzw. granty finansowe organizacjom, które przedstawiły najciekawsze projekty.

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych otrzymaniem dotacji znajdują się na stronie: www.ec.europa.eu/justice_home.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr