Trwa ładowanie...
d4fhpao

MSWiA: 750 tys. zł dla La Strady (komunikat)

...

d4fhpao
d4fhpao

16.11. Warszawa - MSWiA informuje:

Szef MSWiA Jerzy Miller przyznał 750 tys. złotych dla fundacji La Strada na prowadzenie Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi w 2011 roku. Oferta tej organizacji została wybrana w ramach otwartego konkursu. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na obsługę całodobowego telefonu zaufania oraz schroniska dla pokrzywdzonych osób.

Krajowe Centrum Interwencyjno - Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi prowadzi dostępny przez całą dobę telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi. Do organizacji mogą zgłaszać się pokrzywdzeni obywatele Polski np. zmuszani do pracy za granicą, jak i cudzoziemcy w naszym kraju. Z oferowanych przez centrum porad i konsultacji mogą także skorzystać osoby planujące zagraniczny wyjazd zarobkowy.

Centrum udziela wszechstronnej pomocy: medycznej, psychologicznej i prawnej. W ramach Programu wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi Krajowe Centrum Interwencyjno - Konsultacyjne pomaga pokrzywdzonym cudzoziemcom zalegalizować pobyt oraz organizuje im powrót do kraju, z którego pochodzą. Pracownicy i wolontariusze centrum towarzyszą ofiarom handlu ludźmi w kontaktach z policją i prokuraturą.

d4fhpao

Krajowe Centrum Interwencyjno - Konsultacyjne prowadzi również schronisko dla pokrzywdzonych, zapewniając im bezpieczne zakwaterowanie pod opieką wyspecjalizowanego personelu. Osoby dotknięte problemem handlu ludźmi otrzymują także m.in. wyżywienie oraz odzież.

Z pomocy i konsultacji mogą skorzystać ofiary handlu ludźmi, ich bliscy, osoby zagrożone tym procederem, a także organizacje oraz instytucje państwowe i samorządowe, które pracują na ich rzecz.

W 2009 roku centrum udzieliło bezpośredniego wsparcia 77 obywatelom Polski i 116 cudzoziemcom oraz zarejestrowało ponad 6 tys. rozmów telefonicznych w ramach prowadzonego telefonu zaufania.

Więcej informacji o działalności Krajowego Centrum Interwencyjno - Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi można znaleźć na stronie www.kcik.pl. Numer telefonu do centrum: (22) 628 01 20, e-mail: info@kcik.pl.

d4fhpao

Krajowe Centrum Interwencyjno - Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi zostało utworzone w kwietniu 2009 roku. Jest w całości finansowane z budżetu państwa jako zadanie zlecane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Centrum prowadzi organizacja pozarządowa wyłaniana w drodze otwartego konkursu.

Minister Jerzy Miller zatwierdził wybór oferty Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu "La Strada" 10 listopada br. Więcej informacji o wynikach konkursu na stronie MSWiA.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao