Trwa ładowanie...
dlnfzi6

MSWiA: najlepsi liderzy w samorządzie (komunikat)

...

dlnfzi6
dlnfzi6

01.10. Warszawa - MSWiA informuje:

Najlepsi uczestnicy Akademii Liderów Samorządowych, z 240 samorządowców biorących udział w projekcie, odbierze dyplomy ukończenia studiów podyplomowych. Akademia Liderów Samorządowych to studia stworzone na wzór MPA (Master's of Public Administration), skierowane do kadry menadżerskiej w samorządzie. Dzięki studiom samorządowcy mogli doskonalić jakość usług i obsługę mieszkańców oraz zarządzanie administracją według najlepszych wzorców.

Podczas konferencji "Skuteczny i efektywny samorząd terytorialny" zostaną rozdane dyplomy ukończenia studiów podyplomowych wśród uczestników I edycji "Akademii Liderów Samorządowych" oraz dyplomy udziału w projekcie CAF. Dyplomy otrzyma 80 samorządowców.

Akademia Liderów Samorządowych i projekt CAF to pierwsze tego typu projekty, zrealizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

dlnfzi6

Akademia Liderów Samorządowych była realizowana w czterech miastach, we współpracy z 3 uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Począwszy od października ubiegłego roku, wybrani w otwartej rekrutacji przez MSWiA przedstawiciele samorządu terytorialnego z całego kraju: marszałkowie, starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, członkowie zarządów powiatów i województw, sekretarze oraz skarbnicy byli uczestnikami rocznych studiów podyplomowych na Akademii Liderów Samorządowych.

Studia w ramach Akademii Liderów Samorządowych pomagają pogłębić wiedzę prawniczą i umożliwiają doskonalenie umiejętności menedżerskich. Największym atutem Akademii Liderów Samorządowych jest praktyczny charakter zajęć i wypracowanie rozwiązań, które mogą być przydatne w codziennej pracy (poprawa jakości usług i obsługi mieszkańców, budowanie pozytywnego wizerunku urzędu). Ideą Akademii jest również wymiana doświadczeń pomiędzy samorządowcami w zakresie poprawy jakości obsługi klientów administracji samorządowej.

Zajęcia na Akademii Liderów Samorządowych obejmują zagadnienia z zakresu prawa samorządowego, finansów publicznych, promocji, w tym zasady kierowania zespołami. Studia pomagają w tworzeniu nowoczesnego samorządu w Polsce. Studia podyplomowe prowadzą eksperci, m.in. z dziedziny prawa, ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi, administrowania funduszami Unii Europejskiej.

dlnfzi6

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony samorządowców. W I edycji projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czyli studiach podyplomowych na Akademii Liderów Samorządowych, uczestniczyło 240 samorządowców, w tym m.in. 11 starostów i 7 wicestarostów, 7 prezydentów miast i 4 wiceprezydentów, 24 burmistrzów i 15 zastępców burmistrza, 37 wójtów, 93 sekretarzy gmin, powiatów i miast oraz 29 skarbników gmin i miast. Studia podyplomowe trwały rok: od 16 października 2009 roku do 30 września 2010 roku.

W trakcie konferencji będzie także mowa o drugim z projektów realizowanych przez MSWiA - modelu CAF. Jest to metoda, która ma na celu podnoszenie jakości zarządzania w administracji publicznej. Polega na przeprowadzeniu w urzędzie samooceny oraz wyodrębnieniu tych obszarów, które wymagają udoskonalenia i niezbędnych usprawnień. W projekcie wzięło udział 80 jednostek samorządu terytorialnego z terenu całej Polski.

Projekty: "Akademia Liderów Samorządowych" i "Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą" są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jest instytucją pośredniczącą II stopnia dla tego działania.

dlnfzi6

Udział w projekcie Akademii Liderów Samorządowych umożliwia podnoszenie kompetencji kadr menadżerskich w samorządzie terytorialnym. Podczas konferencji zostaną omówione także kwestie zarządzania w administracji publicznej.

Konferencja odbędzie się 8 października br. (piątek) o godz. 10.00 w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Około godz. 10.45 zostaną wręczone dyplomy najlepszym słuchaczom Akademii Liderów Samorządowych. Od godz. 12.10 do 14.45 odbędą się wystąpienia dotyczące zarządzania w administracji publicznej.

Program konferencji na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dlnfzi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlnfzi6