Trwa ładowanie...
d3te4rz

MSWiA: nowy komendant wojewódzki PSP w Lublinie (komunikat)

...

Share
d3te4rz

24.01. Warszawa - MSWiA informuje:

Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller powołał st. bryg. Tadeusza Milewskiego na stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Tadeusz Milewski jest nowym szefem PSP na Lubelszczyźnie od dziś (24 stycznia). Ostatnio, od 23 lutego 2010 roku, pełnił funkcję zastępcy kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu.

Tadeusz Milewski urodził się 26 stycznia 1955 roku we Włodawie. Od 1976 do 1980 roku studiował w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Bydgoszczy. W 1985 roku został komendantem Zawodowej Straży Pożarnej w Szubinie. Następnie, w styczniu 1999 roku, objął funkcję komendanta powiatowego PSP w Żninie, a w marcu tego samego roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. Służbę na tym stanowisku pełnił do 22 lutego 2010 roku.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o Państwowej Straży Pożarnej, komendant wojewódzki PSP jest powoływany przez szefa MSWiA na wniosek komendanta głównego PSP.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3te4rz

Podziel się opinią

Share
d3te4rz
d3te4rz