Trwa ładowanie...
d13fyxj

MSWiA: stypendia dla młodych Romów (komunikat)

...

Share
d13fyxj

22.04. Warszawa - MSWiA informuje:

Po raz siódmy został ogłoszony konkurs stypendialny dla młodych utalentowanych Romów. Uczestnicy konkursu mogą przygotować m.in. tekst literacki, prace plastyczne, a także mogą zaprezentować umiejętności aktorskie oraz wokalne. 12 najlepszych uczniów otrzyma jednorazowe stypendia.

Konkurs stypendialny organizowany jest w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce w 2010 roku, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W konkursie stypendialnym mogą wziąć udział uczniowie pochodzenia romskiego w wieku od 12 do 18 lat, którzy są obywatelami polskimi, zameldowanymi w Polsce. Głównym celem konkursu stypendialnego jest wspieranie edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży romskiej. Szanse na stypendium mają uczniowie, którzy odnoszą sukcesy w przynajmniej jednej z dziedzin konkursowych: nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki humanistyczne, twórczość literacka (poezja, proza), umiejętności aktorskie, sztuki plastyczne, muzyka instrumentalna, śpiew (różne formy muzyki), taniec (różne formy tańca), sztuki cyrkowe oraz sport.

d13fyxj

12 najlepszych uczniów otrzyma jednorazowe stypendia w kwocie 2.500 zł, a 6 uczestników otrzyma wyróżnienia po 1.000 zł. Informacja o konkursie stypendialnym została przekazana do organizacji romskich, domów kultury oraz szkół na terenie kraju. Następnie, dyrektorzy szkół wytypują w porozumieniu z rodzicami uczniów, najlepszych kandydatów.

Termin przesyłania zgłoszeń do konkursu stypendialnego mija 24 maja br. Karta zgłoszeniowa wraz z załącznikami dokumentującymi osiągnięcia ucznia w danej dziedzinie należy przesyłać na adres organizatora - Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce, ul. Kopernika 7, 95-200 Pabianice.

Do 4 czerwca br., komisja konkursowa wybierze maksymalnie 30 finalistów. Na początku lipca br. finaliści przyjadą do Warszawy na dalsze eliminacje i koncert galowy, podczas którego zostanie ogłoszona lista laureatów konkursu stypendialnego.

Stypendia dla zdolnych młodych Romów przyznawane są od 2004 roku w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. W zeszłorocznej edycji konkursu wsparcie stypendialne otrzymało 14 uczniów.

d13fyxj

Więcej informacji o konkursie stypendialnym dla młodych Romów udzielają pracownicy Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce pod numerami telefonów: (+48) 887 875 161 lub (042) 227 45 00 oraz e-mailem: stowrompab@poczta.onet.pl.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa wraz z załącznikami znajdują się również na stronie MSWiA: www.mswia.gov.pl w zakładce "Wyznania religijne i mniejszości narodowe" - Program na rzecz społeczności romskiej w Polsce 2010 r.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/ mhr/

d13fyxj

Podziel się opinią

Share
d13fyxj
d13fyxj