Trwa ładowanie...
d43m5m3

MSWiA ws. pomocy dla powodzian z Podkarpacia (komunikat)

...

Share
d43m5m3

22.06. Warszawa - MSWiA informuje:

Szef MSWiA Jerzy Miller przyznał 35 mln złotych dla województwa podkarpackiego na remonty lub odbudowę zniszczonych budynków mieszkalnych. Chodzi o pomoc dla powodzian do 20 tys. lub do 100 tys. złotych. W sumie do tej pory resort przekazał już 657 mln złotych na działania związane z powodzią i usuwanie jej skutków.

Trwają wypłaty zasiłków do 6 tys. złotych dla powodzian. Do tej pory pieniądze z ośrodków pomocy społecznej otrzymało 27,4 tys. osób.

Powódź, która przeszła przez Polskę w maju i czerwcu br. dotknęła 14 z 16 województw. Według danych z województw na 22 czerwca br. wskutek żywiołu ucierpiało 42,2 tys. osób.

d43m5m3

Jak informują wojewodowie, poszkodowane przez powódź zostały 743 gminy. Na ich terenie będą obowiązywać uproszczone procedury budowlane - zamiast wniosku o wydanie pozwolenia na budowę powodzianie złożą jedynie zgłoszenie do urzędu gminy.

W związku z powodzią Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji uruchomił do tej pory w sumie 657 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa, w tym:

- 213,2 mln złotych na zasiłki dla powodzian (do 6 tys. złotych),

- 98,3 mln złotych dla samorządów i regionalnych zarządów gospodarki wodnej na działania przeciwpowodziowe,

d43m5m3

-108,1 mln złotych na naprawę wałów i innych urządzeń melioracji wodnej,

- 20,5 mln złotych na odbudowę zniszczeń spowodowanych przez osuwiska i badania geologiczne osuwisk,

- 55,5 mln złotych na remont i odbudowę budynków mieszkalnych (pomoc do 20 tys. lub do 100 tys. złotych) dla województw dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego,

- 148,6 mln złotych na odbudowę lub remont zniszczonej infrastruktury komunalnej (m.in. dróg, mostów, kładek, przepustów, szkół, przedszkoli i innych budynków użyteczności publicznej) dla województwa opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego,

- 12,8 mln złotych na walkę z plagą komarów na zalanych terenach w województwie małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, opolskim i śląskim.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d43m5m3

Podziel się opinią

Share
d43m5m3
d43m5m3