Trwa ładowanie...
dxdlcix

MSWiA: zagrożenie pożarowe w lasach (komunikat)

...

dxdlcix
dxdlcix

15.07. Warszawa - MSWiA informuje:

Jak wynika z informacji Instytutu Badawczego Leśnictwa nadal na terenie kraju utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe. Tylko wczoraj (14 lipca br.) Straż Pożarna odnotowała na terenie kraju 64 pożary lasów. Najwięcej pożarów lasów było w województwach: mazowieckim - 11, śląskim - 9, kujawsko-pomorskim - 8, wielkopolskim - 7, lubuskim - 7.

Największe zagrożenie pożarowe utrzymuje się w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, pomorskim, mazowieckim, a także na części obszarów leśnych województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz na niektórych obszarach leśnych województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Średnie zagrożenie pożarowe utrzymuje się na części obszarów leśnych województw: zachodniopomorskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego oraz na niektórych obszarach leśnych województwa lubuskiego.

dxdlcix

Małe zagrożenie pożarowe odnotowano na części obszarów leśnych województwa podlaskiego.

Nie odnotowano zagrożenia pożarowego na części obszarów leśnych województwa podlaskiego i lubelskiego oraz na niektórych obszarach województwa mazowieckiego.

W związku z wysokim poziomem zagrożenia pożarowego na terenie kraju pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności na terenie lasów i w odległości 100 m od nich. Nie powinniśmy rozpalać ognisk, palić tytoniu, wyrzucać niedopałków papierosów. Niedozwolone jest także wypalanie traw oraz grillowanie na terenach leśnych.

Należy przestrzegać obowiązujących zakazów wstępu do lasów.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dxdlcix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdlcix