Trwa ładowanie...
dv0hb8i

MSZ: dyplomacja pomaga biznesowi zaistnieć w systemie zamówień ONZ (komunikat)

...

dv0hb8i

10.12. Warszawa - MSZ informuje:

- Jednym ze skutecznych i sprawdzonych mechanizmów wspierania przedsiębiorstw przez administrację publiczną jest możliwość zwiększenia ich udziału w otwartych konkursach organizowanych przez organizacje międzynarodowe - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk podczas seminarium MSZ poświęconego możliwościom biznesowym dla sektora prywatnego w ofercie zamówień publicznych agencji systemu Narodów Zjednoczonych.

W wydarzeniu zorganizowanym 10 grudnia w Warszawie przez MSZ, wspólnie z Departamentem Zamówień Publicznych ONZ i Urzędem Zamówień Publicznych, wzięło udział ok. 50 polskich przedsiębiorstw. Reprezentowali sektor budowlany, inżynieryjny, telekomunikacyjny, informatyczny, spożywczy, bezpieczeństwa i ochrony mienia.

Uczestnicy seminarium mieli okazję zapoznać się z praktycznymi metodami rejestracji w systemie informatycznym United Nations Global Market (UNGM). - W systemie globalnych zamówień publicznych nie powinno zabraknąć głosu polskiej przedsiębiorczości, coraz częściej obecnej poza granicami Europy - zaznaczyła wiceminister Kacperczyk.

dv0hb8i

Dotychczasowy udział polskich przedsiębiorstw w ofercie przetargowej zamówień publicznych ONZ wyniósł zaledwie 0,02 proc. globalnej wartości. W 2012 r. łączna wartość produktów i usług zakupionych przez 33 agendy systemu ONZ, w ramach zamówień publicznych, wyniosła 15,4 mld USD.

Głównym założeniem przyświecającym organizacji seminarium była teza, że zwiększenie zaangażowania krajowych podmiotów w zagranicznych konkursach sprzyja budowie pozycji polskich firm na rynku globalnym. Oznacza także dostęp do stabilnego i znaczącego źródła finansowania oraz stwarza możliwość zaistnienia na rynkach trudnych.

W związku z organizacją seminarium MSZ uruchomiło specjalny adres e-mail: seminarium.UNPD@msz.gov.pl. Ma on służyć jako platforma wymiany informacji o aktualnie realizowanych przetargach w systemie zamówień publicznych ONZ.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dv0hb8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv0hb8i