Trwa ładowanie...
d38yy97
d38yy97

MSZ: minister Radosław Sikorski z wizytą w Brukseli (komunikat)

...
Share
d38yy97

23.03. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski w dniu 23 marca br. przewodniczyć będzie polskiej delegacji na posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych (FAC) w Brukseli. W trakcie obrad FAC dyskusja Ministrów dotyczyć będzie sytuacji na Białorusi oraz kwestii powrotu ambasadorów UE do Mińska. Ponadto Ministrowie omówią sytuację w Syrii i regionie Sahelu.

Planowane jest także spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych Turcji Ahmetem Davutoglu, które poświęcone będzie Afryce Północnej i Bliskiemu Wschodowi. W przeddzień obrad Rady do Spraw Zagranicznych odbędzie się spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych z przedstawicielami państw kandydujących do UE, w trakcie którego Ministrowie rozmawiać będą nt. Afganistanu, Pakistanu oraz Południowego Sąsiedztwa.

d38yy97

W Brukseli Minister Radosław Sikorski weźmie ponadto udział w spotkaniu w ramach Brussels Forum. Minister Sikorski uczestniczyć będzie w sesji "Global Europe: Game Over?". Podczas tegorocznego Forum jego uczestniczy omówią m.in. kryzys ekonomiczny w Europie, przemiany w krajach Afryki Północnej oraz na Bliskim Wschodzie, a także problematykę bezpieczeństwa energetycznego. Brussels Forum jest corocznym spotkaniem na wysokim szczeblu z udziałem szefów rządów, ministrów, parlamentarzystów, jak również przedstawiciele świata nauki oraz mediów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d38yy97

Podziel się opinią

Share
d38yy97
d38yy97