Trwa ładowanie...
d13mpga

MSZ: minister Sikorski rozmawia o przyszłości NATO (komunikat)

...

Share
d13mpga

08.11. Warszawa - MSZ informuje:

O przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego po zakończeniu operacji ISAF w Afganistanie, utrzymaniu zdolności i interoperacyjności wojsk oraz o przyszłorocznym szczycie NATO w Wielkiej Brytanii minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski rozmawiał z naczelnym dowódcą sojuszniczych sił zbrojnych NATO w Europie, generałem Philipem M. Breedlovem. Do spotkania doszło 8 listopada w Warszawie.

Rozmowa dotyczyła także podsumowania przebiegu odbywających się m.in. na terytorium Polski największych od 7 lat ćwiczeń wojskowych Sojuszu - Steadfast Jazz 2013.

- Regularne ćwiczenia poligonowe z udziałem sił NATO będą kluczowe dla utrzymania interoperacyjności naszych wojsk po wyjściu z Afganistanu oraz gotowości do reagowania na wszelkie zagrożenia z zewnątrz - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Obok przyszłości NATO po 2014 r. rozwój zdolności obronnych będzie jednym z najważniejszych tematów kolejnego szczytu NATO, zaplanowanego na 2014 r. w Wielkiej Brytanii.

d13mpga

Najwyższy przedstawiciel władz wojskowych NATO - SACEUR (Supreme Allied Commander Europe) odwiedził Polskę w związku z ćwiczeniami wojskowymi Sojuszu - Steadfast Jazz 2013. Wraz z przedstawicielami władz Polski, NATO oraz Rady Północnoatlantyckiej, generał Breedlove wziął udział 7 listopada w Dniu Dostojnych Gości na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie odbywa się polska część manewrów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d13mpga

Podziel się opinią

Share
d13mpga
d13mpga