Trwa ładowanie...
d3we00k

MSZ: podsekretarz Stanu w MSZ Beata Stelmach przewodniczyła naradzie ambasadorów RP w Nigerii

...

d3we00k
d3we00k

02.07. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w MSZ Beata Stelmach przebywała w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2012 r. w stolicy Nigerii - Abudży, gdzie przewodniczyła regionalnej naradzie ambasadorów RP akredytowanych w państwach Afryki Subsaharyjskiej. Podczas narady omówiono kierunki działania i aktywizacji polskiej obecności dyplomatycznej i gospodarczej na kontynencie afrykańskim i związane z tym zadania do realizacji przez placówki dyplomatyczne i MSZ.

Minister Stelmach odbyła konsultacje dwustronne ze Stałym Sekretarzem nigeryjskiego MSZ, panem Martinem I. Uhomoibhi na temat perspektyw współpracy dwustronnej między Polską i Nigerią, a także podpisała porozumienie o współpracy resortów zagranicznych mające sprzyjać dalszemu zacieśnianiu kontaktów polsko-nigeryjskich.

Uczestnicy narady ambasadorów złożyli wizytę w siedzibie prestiżowego Narodowego Instytutu Studiów Politycznych i Strategicznych kształcącego kadrę kierowniczą dla nigeryjskiej administracji rządowej i biznesu. Podczas spotkania z grupą wyższych urzędników i liderów sektora prywatnego minister Stelmach zapoznała się z działalnością Instytutu, który planuje w lipcu br. wysłać do Polski dwie grupy słuchaczy, by zapoznali się oni z doświadczeniami polskiej transformacji. Minister Stelmach przedstawiła także prezentację poświęconą historii polskich przemian ustrojowych, aktualnej sytuacji gospodarczej Polski oraz możliwościom rozwoju współpracy między Polską a Nigerią.

d3we00k

Wizyta w Abudży była również okazją do wręczenia przez minister Beatę Stelmach Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP byłej ambasador Nigerii w Warszawie, pani Asalinie R. Mamuno, przyznanego jej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego za zasługi dokonane podczas misji dyplomatycznej w Polsce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sto/

d3we00k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3we00k