Trwa ładowanie...
d8nw1uh

MSZ: Pokojowa Nagroda Nobla - wielki dzień dla UE (komunikat)

...

d8nw1uh

12.10. Warszawa - MSZ informuje:

Chciałbym złożyć serdeczne gratulacje Unii Europejskiej, a więc także nam wszystkim, z powodu przyznania Pokojowej Nagrody Nobla. Polacy odnoszą różne korzyści z naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Ale dzisiaj Komitet Noblowski przypomniał nam o tej najważniejszej korzyści - o tym, że Unia Europejska przyczynia się do utrzymania pokoju na naszym kontynencie - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w reakcji na przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2012 dla Unii Europejskiej.

Pokojowa Nagroda Nobla to symbol sześciu dekad działalności Unii na rzecz pokoju i dobrobytu na kontynencie europejskim. To uznanie dla wartości bliskich 500 milionom obywateli Europy. Demokracja i solidarność, poszanowanie praw człowieka i pojednanie - dzięki tym wartościom projekt europejski nadal przyciąga sąsiednie narody ze wschodu i południa kontynentu, jak również jest inspiracją dla innych regionów świata.

Jesteśmy dumni z tego, że Komitet Noblowski dostrzegł, że to Unia Europejska "pomogła zmienić Europę z kontynentu wojny w kontynent pokoju". To wyróżnienie zmobilizuje państwa, narody i obywateli Europy do jeszcze większych wysiłków na rzecz pokoju i dobrobytu w Europie i na świecie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d8nw1uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8nw1uh