Trwa ładowanie...
d1ywush

MSZ: Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Sudanem Południowym (komunikat)

...

Share
d1ywush

31.01. Warszawa - MSZ informuje:

Rzeczpospolita Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Republiką Sudanu Południowego. Nastąpiło to podczas uroczystości, która odbyła się 31 stycznia w stolicy Sudanu Południowego - Dżubie.

W trakcie uroczystości podpisy na dokumencie o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych złożyli Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Etiopii (akredytowany także w Dżibuti, Sudanie Południowym i przy Unii Afrykańskiej) Jacek Jankowski oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Sudanu Południowego Charles Manyang D'Awol.

d1ywush

- Nawiązanie stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami to milowy krok w rozwoju relacji dwustronnych. Otwiera szeroko możliwości współpracy politycznej na arenie międzynarodowej oraz pozwoli skutecznie wspierać polskich przedsiębiorców zainteresowanych miejscowym rynkiem. Ułatwi też realizację licznych inicjatyw w ramach polskiej pomocy rozwojowej - powiedział po podpisaniu umowy ambasador Jacek Jankowski.

Minister Charles Manyang d'Awol podziękował za zadeklarowaną przez polską stronę gotowość do współpracy. - Wsparcie Polski byłoby szczególnie istotne w takich dziedzinach jak transfer technologii, inwestycje w sektory infrastruktury, energetyki i rolnictwa - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Sudanu Południowego. Wyraził także szczególne zainteresowanie ofertą stypendialną skierowaną do młodzieży.

Republika Sudanu Południowego jest najmłodszym państwem świata, które uzyskało niepodległość 9 lipca 2011 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d1ywush

Podziel się opinią

Share
d1ywush
d1ywush