Trwa ładowanie...
d3df520

MSZ: polsko-marokańskie rozmowy nt. zwalczania korupcji (komunikat)

...

Share
d3df520

12.12. Warszawa - MSZ informuje:

Wymiana doświadczeń na temat zwalczania korupcji, a także rozmowy na temat zakresu ewentualnej współpracy pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Maroka były tematem spotkania pełnomocnik ministra spraw zagranicznych ds. kontroli zarządczej i procedur antykorupcyjnych Macieja Wnuka z Abdessalemem Aboudrarą, który stoi na czele Centralnego Organu Zapobiegania Korupcji w Maroku (Central Authority for Corruption Prevention, lub Instance Centrale de Prevention de la Corruption - ICPC).

W czasie spotkania rozmawiano przede wszystkim o działaniach instytucji zwalczających korupcję w Polsce i Maroku. Zwrócono uwagę na historyczne podobieństwa wydarzeń w obu krajach, oraz na możliwość skorzystania przez marokańską instytucję z polskich doświadczeń.

d3df520

Pełnomocnik Wnuk zaprezentował działania antykorupcyjne w Polsce, w tym także w MSZ, oraz zaproponował marokańskiemu partnerowi dalsze wspólne działania w tym zakresie. Ze względu na wstępny charakter wizyty Abdessala Abourdara nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w tym zakresie.

Podczas dwudniowej wizyty w Polsce Abdessalem Aboudrara bierze udział w Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej "Europa bez Korupcji", organizowanej przez Centralne Biuro AntykorupcyjneBiuro Antykorupcyjne. Marokańczyk ma także w planach szereg spotkań z przedstawicielami MSZ, CBA i policji oraz programu "Przeciw korupcji" Fundacji Batorego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3df520

Podziel się opinią

Share
d3df520
d3df520