Trwa ładowanie...
d4l4axk

MSZ: polsko-rumuński dialog ws. strategicznego partnerstwa (komunikat)

...

d4l4axk
d4l4axk

15.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Rumunia to nasz przyjaciel, sojusznik i partner zarówno w ramach UE, jak i NATO. Dziś jest nam o wiele łatwiej budować dwustronne stosunki, ponieważ możemy oprzeć się na wspólnych tradycjach, wartościach i interesach regionalnych - powiedział wiceminister Bogusław Winid na rozpoczęcie warszawskiego spotkania partnerstwa strategicznego.

Konsultacje były poświęcone współpracy dwustronnej i szerszym projektom regionalnym w zakresie polityki bezpieczeństwa. Ministrowie rozmawiali o wzmacnianiu zdolności operacyjnych państw europejskich w dobie kryzysu, a także o wyzwaniach związanych z przyszłością NATO i obroną przeciwrakietową. W dyskusji poruszony został także proces stabilizacji w Afganistanie po 2014 r. i tematyka aktualnych problemów z zakresu polityki bezpieczeństwa, takich jak kryzys syryjski i irański program nuklearny.

Ze strony polskiej obradom przewodniczyli podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid i podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki. Na czele delegacji rumuńskiej stali sekretarze stanu w MSZ - Bogdan Aurescu i MO - Sebastian Huluban. W rozmowach wzięli także udział przedstawiciele Sztabów Generalnych Polski i Rumunii.

d4l4axk

Dwustronne spotkania zainicjowane w 2009 roku poprzedziła uroczystość prezentacji znaku graficznego upamiętniającego 20-lecie zawarcia układu między Rzeczpospolitą Polską a Rumunią o przyjaznych stosunkach i współpracy. Autorem znaku graficznego jest polski projektant Jacek Doszyń, którego praca zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Ambasadę RP w Bukareszcie i Instytut Polski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4l4axk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l4axk