Trwa ładowanie...
d3fe9pw

MSZ: polsko-szwedzki dialog strategiczny nt. polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

d3fe9pw
d3fe9pw

13.09. Warszawa - MSZ informuje:

Współpraca dwustronna w ramach UE oraz Szwecji z NATO były tematem polsko-szwedzkich konsultacji nt. polityki bezpieczeństwa. Ze strony polskiej obradom 13 września w Sztokholmie przewodniczyli podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid, podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki oraz zastępca szefa sztabu RP gen. dyw. Andrzej Fałkowski.

Podczas rozmów omówiono trwające w Warszawie i Sztokholmie prace nad aktualizacją polskiej i szwedzkiej strategii bezpieczeństwa narodowego. - Współpraca partnerska Szwecji z NATO jest bardzo satysfakcjonująca dla Polski i innych członków sojuszu. Decyzja Szwecji o przystąpieniu do Sił Odpowiedzi NATO stanowi długo oczekiwany krok, który otworzy nowe możliwości praktycznej współpracy polsko-szwedzkiej - powiedział wiceminister Winid.

Dyskusja poświęcona była także bezpieczeństwu w regionie oraz aktualnej sytuacji w Syrii. W dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE (WPBiO) omówiono stan przygotowań do posiedzenia grudniowej Rady Europejskiej, funkcjonowania grup bojowych oraz uczestnictwa w operacjach międzynarodowych.

d3fe9pw

Były to pierwsze konsultacje dotyczące polityki bezpieczeństwa między Polską a Szwecją zorganizowane w takiej formule. Delegacji szwedzkiej przewodniczyli sekretarz stanu w MSZ Frank Belfrage, sekretarz stanu w MON Carl von der Esch oraz szef sztabu generalnego gen. Jan Salestrand.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/ mhr/

d3fe9pw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fe9pw