Trwa ładowanie...
d3df520

MSZ: potencjał Polski interesujący dla Maroka (komunikat)

...

Share
d3df520

10.01. Warszawa - MSZ informuje:

- Cieszy nas wielopłaszczyznowy rozwój relacji polsko-marokańskich, zwłaszcza w ostatnim okresie - powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Artur Nowak-Far podczas dzisiejszego spotkania z przewodniczącym Izby Doradców Królestwa Marokańskiego Mohamedem Cheikhem Biadillahem.

Wiceszef polskiej dyplomacji zaznaczył, że Maroko jest dla Polski jednym z najważniejszych partnerów wśród krajów arabskich i afrykańskich zarówno w wymiarze politycznym, jak i gospodarczym. Dodał równocześnie, że "potencjał Polski, jako dużego kraju Unii Europejskiej, może się też okazać bardzo interesujący dla Maroka, którego relacje z Brukselą i państwami członkowskimi są coraz bardziej intensywne". Wyraził przy tym nadzieję, że kontakty między Marokiem a UE będą się pogłębiały, także dzięki instrumentom oferowanym przez Europejską Politykę Sąsiedztwa.

d3df520

W trakcie spotkania Mohamed Cheikh Biadillah podkreślił duże znaczenie, jakie strona marokańska przywiązuje do współpracy z Polską. Zwrócił ponadto uwagę na możliwości pogłębiania kontaktów gospodarczych także w aspekcie rosnącej liczby polskich turystów odwiedzających Maroko. Przewodniczący Cheikh Biadillah podziękował również za wsparcie udzielone Maroku przez stronę polską w kwestii zawarcia protokołu do umowy z Unią Europejską o partnerstwie w zakresie połowów.

Przewodniczący Izby Doradców Królestwa Marokańskiego Mohamed Cheikh Biadillah przebywa w Polsce na zaproszenie marszałka Senatu RP.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3df520

Podziel się opinią

Share
d3df520
d3df520