Trwa ładowanie...
d308pog
dyplomacja

MSZ: pożegnanie ambasadora Iranu w Polsce (komunikat)

...

Share
d308pog

14.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska postrzega Iran jako kraj o istotnym znaczeniu dla stabilności regionu i ważnego partnera w relacjach dwustronnych. - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid, żegnając kończącego misję dyplomatyczną w Polsce ambasadora Islamskiej Republiki Iranu Samada Alego Lakizadeha. Uroczystość miała miejsce 14 marca w Warszawie.

- Poszukujemy szerszych możliwości wszechstronnej współpracy w lepszej atmosferze wokół Iranu, która powstała w ostatnim okresie. Potwierdza to niedawna wizyta ministra Radosława Sikorskiego w Teheranie - zwrócił uwagę wiceszef polskiej dyplomacji, który odnotował również osobisty wkład ambasadora Lakizadeha w rozwój stosunków dwustronnych między Polską a Iranem.

Wiceminister Winid zwrócił uwagę na wkład irańskiego dyplomaty w przygotowanie obchodów 70-rocznicy przyjęcia przez Iran w 1942 r. 121 tysięcy polskich uchodźców, żołnierzy i cywilów, ze Związku Sowieckiego. Zapewnił także o gotowości współdziałania z nowym ambasadorem Iranu w Polsce Raminem Mehmanparastem przy wzbogacaniu pięciusetletniej tradycji wzajemnych korzystnych stosunków.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d308pog

Podziel się opinią

Share
d308pog
d308pog