Trwa ładowanie...
d36udz8

MSZ: rozmowy o polityce bezpieczeństwa między Polską, a Omanem (komunikat)

...

Share
d36udz8

24.03. Warszawa - MSZ informuje:

O możliwości współpracy w zakresie kształcenia oficerów sił zbrojnych oraz cywilnych pracowników resortów obrony rozmawiał podsekretarz stanu Bogusław Winid z delegacją Państwowej Akademii Obrony Sułtanatu Omanu (National Defence College), pod przewodnictwem jej komendanta, generała dywizji Salima Muslema Alego Qatana. Do spotkania doszło 24 marca w Warszawie.

Wiceminister Winid wyraził satysfakcję ze wzmocnienia dialogu i polsko-omańskich kontaktów politycznych. - Wizyta omańskiej delegacji jest potwierdzeniem rozwoju współpracy w ramach polityki bezpieczeństwa. - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. Nawiązał także do rozwijającej się współpracy między formacjami policji obu krajów i wyraził podziękowanie za wparcie logistyczne służb omańskich dla sił NATO.

Państwowa Akademia Obrony Sułtanatu Omanu stanowi wydział Uniwersytetu Sułtana Qaboosa (Sultan Qaboos University). Funkcjonuje od stycznia 2013 r. Zadaniem uczelni jest prowadzenie badań naukowych oraz kształcenie wojskowych i cywilów w zakresie nauk o bezpieczeństwie narodowym i wojskowości. Delegacja omańska realizuje program wizyt w Warszawie, w tym w Akademii Obrony Narodowej i przedstawicielstwach koncernów polskiego przemysłu zbrojeniowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/ tpo/

d36udz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36udz8
d36udz8