Trwa ładowanie...
d2gew4g

MSZ: rozmowy o polsko-chilijskiej współpracy gospodarczej (komunikat)

...

d2gew4g
d2gew4g

21.05. Warszawa - MSZ informuje:

"Polskie firmy wykazują coraz większe zainteresowanie chilijskim rynkiem. Polski eksport do Chile wzrósł w ubiegłym roku o blisko 50%, a inwestycja KGHM w Sierra Gorda jest aktualnie największą polską inwestycją zagraniczną" - tymi słowami otworzyła Podsekretarz Stanu w MSZ, p. Beata Stelmach spotkanie z szefem Polsko-Chilijskiej Izby Handlowej, p. Jose Luis Lopez Blanco.

Oprócz przedstawicieli MSZ, w spotkaniu, które odbyło się 21 maja w Warszawie, udział wzięły spółki już obecne w Chile lub zainteresowane ekspansją zagraniczną na ten rynek.

Przedstawiciele sektorów górniczego, transportowego, specjalnego, lotniczego, wydobywczego oraz finansowego zaprezentowali swoja ofertę oraz omówili potencjalne obszary współpracy.

d2gew4g

Polskie spółki coraz chętniej i skuteczniej wychodzą poza nasze granice i angażują się w działalność nie tylko eksportową, ale także inwestycyjną. Stawiając na innowacyjność, inwestują w badania i rozwój oraz nawiązują współpracę międzynarodową z innymi podmiotami i instytucjami, także naukowymi podnosząc swoją konkurencyjność i poszerzając zakres swojej działalności.

"W Chile polskie firmy zaczynają dopiero zaznaczać swoją obecność, ale jestem pewien, że wizyta gospodarcza Pani Minister Stelmach w kwietniu ub.r. oraz wsparcie dyplomatyczne, jakie otrzymują polskie spółki pozwolą w pełni rozwinąć potencjał wzajemnej współpracy gospodarczej między naszymi krajami - podsumował p. Blanco na koniec spotkania. Szef Polsko-Chilijskiej Izby Handlowej przebywa w Polsce z kilkudniową wizytą, podczas której odbędzie spotkania z przedstawicielami czołowych resortów i instytucji w kontekście swoich działań na rzecz pogłębienia dwustronnej współpracy gospodarczej oraz naukowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d2gew4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gew4g