Trwa ładowanie...
d2pv6rb

MSZ: rozmowy o polsko-czeskiej współpracy gospodarczej (komunikat)

...

d2pv6rb
d2pv6rb

25.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Od akcesji Polski i Czech do Unii Europejskiej, obroty handlu zagranicznego wzrosły trzykrotnie, przekraczając w 2013 r. kwotę 15 mld euro. Jest to dobry wynik, ale jednocześnie wynik, który można poprawić - powiedziała podsekretarz stanu Minister Kacperczyk podczas spotkania z dyrektorem generalnym ds. handlu zagranicznego w Ministerstwie Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej Karolem Neuwirthem. Rozmowa miała miejsce 25 marca w Warszawie.

Dyskusja poświęcona była m.in. bezpieczeństwu energetycznemu Europy, współpracy energetycznej w Grupie Wyszehradzkiej (V4) i postępom w negocjacjach umowy o strefie wolnego handlu między UE a USA (TTIP). - Współpraca ze wszystkimi krajami V4, w tym z Czechami, jest kluczowa dla budowania naszej silnej pozycji w UE - podsumowała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

Spotkanie jest kolejnym w ostatnim czasie przejawem zacieśnienia stosunków pomiędzy Polską a Czechami. 26 lutego w Warszawie gościł nowy Minister Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej Lubomir Zaoralek, a 3 marca w Pradze w seminarium dotyczącym energetyki wzięła udział wzięła wiceminister Katarzyna Kacperczyk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d2pv6rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pv6rb