Trwa ładowanie...
d2nz87l
ukraina

MSZ: Sikorski dla hromadke.tv o sytuacji na Ukrainie (komunikat)

...

Share
d2nz87l

14.03. Warszawa - MSZ informuje:

"Bardzo ważne jest, aby kraje Zachodu utrzymały jednolite stanowisko względem tego, co dzieje si ę na Ukrainie" mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas spotkania w Warszawie z ukraińską telewizją hromadske.tv.

Podczas wywiadu minister Sikorski mówił o presji finansowej na Rosję, o sprzeciwie wobec tzw. referendum na Krymie. "Wiemy kto kontroluje większość oddziałów obecnych na Krymie" poinformował Sikorski. "Działania wspólnoty międzynarodowej są ograniczone, ale aneksja Krymu w jakiejkolwiek postaci nie zostanie przez tę wspólnotę uznana" tłumaczył minister. Sikorski poruszył również temat granic wpływów Zachodu mówiąc, że "sam Zachód nie jest w stanie uratować Ukrainy. Konieczne są mądre decyzje jej liderów i całego społeczeństwa ukraińskiego."

d2nz87l

Szef polskiej dyplomacji wspomniał spotkanie i rozmowy z prezydentem Janukowyczem oraz podpisane 21 lutego br. porozumienie mówiąc, że "gdyby przedstawiciele Majdanu odrzucili to porozumienie, to wzmocniłoby to tylko prezydenta Janukowycza."

W trakcie rozmowy minister Sikorski zapewnił, że "sytuacja na Ukrainie nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski".

Minister Radosław Sikorski na koniec rozmowy zapewnił, że "jesteśmy solidarni z ukraińskim narodem i życzymy Wam sukcesów." "Mamy nadzieję, że stabilizacja sytuacji na Ukrainie doprowadzi to tego, że dołączy ona do krajów wolnych i demokratycznych" dodał minister.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/ tpo/

d2nz87l

Podziel się opinią

Share
d2nz87l
d2nz87l